Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek Stephen King jó író?

Szerintetek Stephen King jó író?

Figyelt kérdés
Bevallom későn, 40 után kezdem magamnak felfedezni, mert eddig azt hittem, hogy durva horror minden könyve, amit nem szeretek. Tudom, hogy vannak ijesztő dolgok, most az Az-t olvasom, és tetszik az egész. SZerintem túlmutatnak a sztorik a horrortörténeteken, mögöttes értelmezése is van.
2023. ápr. 26. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen fogalmazva elborult, elvileg kell hozzá hasonló elborult elme, valaki szerint zseni a stílusában. Én szeretem a horrort és az Az filmjeit, de számomra rettentően túlírt és zavaróan ugráló. Némelyik groteszk és undorító leírást feleslegesnek tartottam. A könyvet határozottan nem tudtam élvezni, pedig közben könyvmoly is vagyok. Sajnos csak a Rémautót olvastam még tőle, az egyszerűségével jó volt. Nem nagyon merek olvasni tőle újra, mert általában az Azhoz hasonlóan nagyon hosszúak a könyvei.
2023. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

ERŐSEN vitatandó... Inkább csak nem volt nagy konkurenciája a műfajban amiben ír, pláne 40-50 évvel ezelőtt, ezért könnyű volt kiemelkednie.


A könyvei feleslegesen hosszúak (igen, tudom, hogy az apró, lassú lélektani változásokat mutatja be, de még így is; az egyetlen oka, hogy a könyvei többsége 800 oldalas, az az, hogy szereti hallatni a saját hangját.)

Újra és újra ugyanazokról a karakterekről ír, a történetei nagy részében egy az egyben ugyanazok a karakterklisék tűnnek fel. Plusz olyan, mintha a legtöbb könyve főszereplője, a tipikus maine-i férfi, aki próbál normális életet élni, de mégis érzi, hogy valamivel kilóg a többi ember közül, és metaforikus szörnyetegek üldözik, - maga stephen king lenne... (bónusz pont, ha ráadásul író is az illető, mert kb 15 könyvet olvastam kingtől, és meglepően sok főszereplője író)


Viszont jó alapötletei vannak, és az ijesztő jelenetei sem tűnnek gagyinak, nem úgy mint sok más horroríró könyveiben.

2023. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Irodalmi szempontból: (nagyon) gyenge író.


Üzleti szempontból: fantasztikusan jó író.

2023. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
irodalmi szempontból miért?
2023. ápr. 26. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Régen jó író volt, manapság inkább csak szorgalmas.
2023. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

szerintem igen.

zseniális az atmoszféra teremtésben, +nagyon jók az alapötletei sokszor.

pl a bilincsben vagy a tortúra sztorija.

viszont vannak hiányosságai is pl a főszereplői nagyon hasonlóak a legtöbb esetben, +a női főszereplői szerintem borzalmasak.

kivétel ezalól a cujó donnája.

de szerintem nem csak a horror sztorijai jók.

az egyik kedvenc olvasmányom tőle pl az állj ki mellettem! című kisregénye ami nagyon nem horror, inkább dráma.

2023. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem, több könyvét olvastam, még többel csak megpróbálkoztam, számomra gyakorlatilag olvashatatlan a stílusa. A sztorijait nagyon jók, de nincsenek jól megírva a könyvek irodalmi szempontból (legalábbis nekem ez a véleményem).
2023. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a könyveit, jól nyúl nagyon a témakörökhöz, mármint ahogy a misztikumot ülteti a valóságba.
2023. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most az AZ nekem nagyon tetszik, szeritnem jól vezeti a cselekményt, bár tény, hogy terjengős, de ettől még jobban fokozza a feszültséget. Itt is van egy karakter, Bill, aki író lett, valószínűleg őt saját magáról mintázza. Kíváncsi vagyok majd pár könyv után hogy látom. Köszi a válaszokat!
2023. ápr. 27. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A régebbi könyveit nagyon szeretem, az újabbakat kevésbé.

De nem csak horrort ír, A remény rabjaiban pl egyik történet sem horror, mégis a legjobbjai közé sorolják.

2023. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!