Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak?

Milyen könyvet olvassak?

Figyelt kérdés

Sok sci-fit olvasok… Viszont most valami földhözragadtabb, realisztikus, komoly könyvet szeretnék olvasni.


Közel múltban olvastam az Édentől Keletre C. könyvet, kifejezetten tetszett… El is gondolkodtatott, meg szimpatikus volt a karakterek egyszerűsége.


Aztán olvastam az Egerek és emberek kisregényt is az írótól, az nem tetszett annyira, az üzenete sem, többek között…


Steinbecktől egyelőre nem akarok mást olvasni, de az Érik a gyümölcs is bakancslistás.


A legrosszabb könyv amit mostanában olvastam az Chuck Palahniuktól a Survivor volt, nekem legalábbis nagyon nem tetszett…


Idén nagyjából csak ennyit olvastam, tavaly pedig egy könyvet sem… Az előtte való években elolvastam pár száz könyvet, de 75%-ban sci-fi volt.


Ti mit ajánlanátok ezek alapján?


Bármi érdekel amit nem zártam ki és nektek mondjuk tetszett!

Ti mit olvastatok mostanában?


Előre is köszi!



2023. jún. 4. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Fú, borzasztó random lesz, nekem idén az egyik kedvencem eddig Merlin Sherldraketől Az élet szövedéke. Non-fiction, a fickó a gombák kutatásával foglalkozik, de annyira lelkesen ír, hogy rendesen beszívja az embert. Nagyon jó a stílusa és szerintem egy ismeretterjesztő könyvnek pont ilyennek kell lennie.


Amúgy én leginkább fantasyt olvasok, most nagyon várom a második Cinder Spires részt, ősszel jön.

2023. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem baj, hogy random… Ezt a gombásat fel is írom jegyzetbe, érdekesnek tűnik!


Fantasyt most nem akarok, de amúgy az intelligens macskák mindig jók :)

2023. jún. 4. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

mi még eszembe jutott, a történelmieket szereted?

Conn Iggulden mongolos sorozata iszonyat jó. Vagy ami szerintem abszolút klasszikus, az Frans G. Bengtsson - Rőde Orm, ez vikinges, de annyira olvastatja magát, hogy hihetetlen.

2023. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Komolyabb könyvek...


Garda József: Kint voltam a Donnál

Dr. Vecseklőy József - Nemzetgyilkossági kísérlet

2023. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Ajánlok 3 magyart:

Asperján György: Csapataink harcban állnak, Bornai Tibor: Löjj az ördögre, Bartis Attila: A nyugalom


és három külföldit:

Heller: 22-es csapdája, Boris Vian: Plankton és Venyigeszu, Kurt Vonnegut: Bajnokok reggelije


+1 - Kerouac: Úton

2023. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


A 22-es csapdáját, a bajnokok reggelijét már olvastam (az írótól még a macskabölcsőt és az ötös számú vágóhídat is), meg az Útont is (az eredeti tekercs nevű változatot)…


A többit elteszem jegyzetbe…


Most ez a Conn Iggulden féle mongolos, illetve Frans G. Bengtsson féle vikinges történelmi ajánlás jól jött nagyon, szerintem most ezek közül fogom elkezdeni az egyiket.


Mindenkinek ment a pont!

2023. jún. 4. 19:30
 7/9 TR75 ***** válasza:
82%
Vonnegut: Éj anyánk
2023. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Keourac-Úton
2023. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Móricz: Sárarany

Forsthcen: Egy másodperccel később

2023. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!