Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem önpromóció a cél! Van egy...

Nem önpromóció a cél! Van egy konkrét elképzelésem Wattpad történetre ami szerintem vállalható, de nem nagyon megy pár dolog. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Adott a mi világunk. Egy szerencsétlen véletlen folytán. A Föld alatt szunnyadó ork hadsereg kiszabadul aminek a vezetője a Lény. Adott a Szíriusz ahol elfek élnek. Minden nagyobb tudós, író a Földön elf volt és a haláluk után hazatértek. A harmadik fontos ág a dogon törzs aki a Lényt tiszteli istenként.

Most nekem olyan problémáim vannak:

1. nem tudok rendes párbeszédeke írni

2. néha nem tudom, milyen kifejezés illik az adott helyre

3. nem tudok történetet vezetni, gyakran elkapkodom a dolgokat ami érthetetlenné is teheti a cselekményt.

De legalább a helyesírásom jó

Tanácsokat szerenék kérni problémáim kküszöbölésére. Előre is köszönöm a tanácsokat

[link]



2023. júl. 9. 13:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

"De legalább a helyesírásom jó"

Tőmondatokat írsz összetett helyett, nem kezded nagy betűvel a mondatot vagy nem raksz írásjelet a végére, meg van egy-két ilyen "párbeszédeke", "kküszöbölésére", "szerenék".

A magabiztosság tényleg megvan. A link 404, de jobb is.

2023. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

En mar a leirasnal elvesztettem a fonalat

Negyszer el kellett olvasnom,hogy tudjam mi van az írókkal meg a tudosokkal.

Inkabb hanyagold szerintem.

2023. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt van boven helyesirasi hiba,szoval na...
2023. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásod sem jó, erre a #1-es válaszoló már írt konkrét példákat, illetve a történet leírása is értelmezhetetlen és így el is veszi az ember kedvét attól, hogy beleolvasson a történetbe.


Mint mindent, az írást is gyakorolni kell. Egy író sem az első vázlatát adja ki, hanem szép fokozatosan fejlesztik a saját írásuk minőségét. Ehhez elengedhetetlen az, hogy sokat olvass (sokféle írótól, sokféle műfajban).

2023. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Elgépelés nem egyenlő a helyesírással. Te is tudhatnád.

Tudnék összetett mondatokban is fogalmazni, de mivel ez csak egy Gyakor Kérdésekes kérdés, ezt inkább mellőzném.

A link most már elvileg jó

2023. júl. 9. 14:23
 6/27 A kérdező kommentje:

#4

ebben szeretnék fejlődni. Ez inkább egy próbajellegű könyv. A történet leírására írt kritikddal igazad van. A helyesírásom jó, de nem vagyok gyakorlott a gépelésben, ezért olyan kusza.

Hangsúlyozom újra, ez csak egy próba. Azt akartam vele elérni, hogy felhívjátok a figyelmemet hibáimra. Ami köszönök nektek. ne gondoljátok, hogy ezt bestsellernek gondoltam.

Esetleg tanácsod van történetvezetésre?

U. I.: rengeteget olvasok(napi kb. 200-250 oldal), minden témában, legyen akár filozófia, akár fantasy, scifi, kaland, akció, vagy romantika.

2023. júl. 9. 14:31
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

#5

Egyrészt voltak itt súlyosabb hibák, mintsem néhány elütés, másrészt aki igényes az írására (ami egy írónál alapvető), az mindig figyel a helyesírására és a stílusára, függetlenül attól, hogy hol ír; pláne ha másoktól kér segítséget.


Beleolvastam a történetbe (végre jó a link) és biztos vagyok benne, hogy te ezt nem gondoltad komolyan. A "Tölgyfa karosszék" című fejezetben hogyan beszélget egymással több író, akik többsége nem is (voltak) kortársak? Olyan hatást kelt, mint egy rossz fanfiction, illetve ha szerinted ők tették a legtöbbet az emberiségért, akkor el vagy tévedve. Hiába szeretem a többségük munkásságát, a többségük közel sem mondható a legbefolyásosabb íróknak Tolkien-on, Lewis-on és Lovecraft-on kívül.

A fejezetek nagyon rövidek és össze vannak csapva, nem értem, hogy mit próbálsz kihozni ebből.

(#4)

2023. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Mire a vegere ertem nem tudom mi volt az elejen .

En nem olvasnam el biztos ha konyvben kiadná valaki.

2023. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#7

A sztorit elcsesztem.

A fejezetek össze vannak csapva. Ezt én is elismerem, de nem igazán tudom, hogy hogyan kéne több töltelékmondatot belesűríteni. Erre esetleg valami tanács? Hogy tudom megtalálni az aurea mediocritast a jelenet bemutatása és a merő unalom közt?

Igen tényleg nem gondoltam komolyan, mint már leírtam. Nem is tervezem folytatni a történetet. Csak az írásmódszereimet szerettem volna a nagy nyilvánosság elé tárni építő tanácsok, hasznos klisék reményében. Amit tőled meg is kaptam. Esetleg valami más amit hasznosítani tudok későbbi munkáimban?

U.I.: Pratchett nagyon jelentős író volt.

U.I.2.: Örülök, hogy ismered Lovecraftot, mert manapság ez ritkaság

2023. júl. 9. 14:45
 10/27 A kérdező kommentje:

#8

Esetleg valami tanács?

Mű aminek tudom követni a példáját?

Neked, ha vannak műveid szívesen elolvasnám, és próbálnák tanulni belőle.

2023. júl. 9. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!