Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy van a házasság a dűne...

Balasa Bence kérdése:

Hogy van a házasság a dűne univerzumában?

Figyelt kérdés

Az 1984 - es filmet, a három részes "a dűne gyermekei" minisorozatot, illetve az új 2021 - es filmet láttam, a könyveket MÉG nem olvastam.



"Jessica, bocsáss meg hőn szeretett ágyasom, a feleségem kéne legyél" (Létó, 1984 - es film)


" - az Atreides ház hercegének ágyasa vagyok."

- és felesége nincs is?"

- én vagyok a felesége."

(a minisorozat, Jessica és egy fremen szolgáló rövid beszélgetése)



2023. aug. 7. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összeházasodva Jessicával, mivel Jessica nem nemes és a házasság lehetősége a nemesek körében politikai szövetséget jelent.

Ha Leto összeházasodna vele, akkor a szoros szövetségre lépés egy másik házzal elveszne.

De nyílt titok, hogy Leto Jessicát tekinti a feleségének, mivel szerelmes.

A konfliktus is onnan indul, hogy nem lett volna szabad egymásba szeretniük, mert így Leto nem fog magának feleséget keresni egy másik házból, Jessica pedig megszegi a Bene Gesserit esküjét vagy mi és lány helyett fiút szül.

2023. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a bene gesserit rend arra utasította Jessicát, hogy csak leányt szülhet a hercegnek, hogy ő majd hozzámenjen az egyik Harconen örököshöz.
2023. aug. 7. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A nemesi házak közt csak politikai eszköz a házassag a könyvben.


Pl paul is feleségül veszi mirulan hercegnőt így formálva jogot a császári trónra.

Erővel már övé lett a trón, de hogy úgymond legális is legyen ezért úgy teszi hitelessé, feleségül veszi a császár leányát, a császárt lemond cserébe életben marad és paul lesz így minden oldalról a legális császár.

De nem hogy nem feküdt le mirulannal soha, hanem kb szóba se állnak és chani a fremen a nője a gyermekei anyja. Aki csak egy királyi ágyas.

2023. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Irulán hercegnő, de köszönöm.
2023. okt. 7. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg )

Haha


Elírtam, elnézést.

2023. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!