Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon olvasók, tudnátok...

Wattpadon olvasók, tudnátok írni pár dolgot, amit nem szerettek, ha egy wattpad író csinál/ír és egy pár dolgot, amit szerettek?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék jó wattpad író lenni és érdekel, hogy az olvasók mit gondolnak. Írhat olyan is, aki nem olvas Wattpadot, csak a könyvekben nem szeret dolgokat, vagy éppen szeret dolgokat. Nagyon hálás lennék, mert szeretnék írni jó Wattpad regény, és ahhoz kellene, hogy ne utáljanak, utálják az olvasóim a regényemet.

2023. aug. 12. 23:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kinti fülszövegbe nem ír semkit, csak hogy reméli tetszeni fog.


A kepeket én is utálom.


Párbeszédek ilyenek:

Dávid: Feri, gyere.

Feri:*hangosan*Miért?


A helyesírásért bocsánatot kérni. Ha tudod, hogy rossz javítsd ki, ne írj bele ilyet

2023. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

A helyesírás és amit a többiek is írtak, azon felül, nekem tudja rombolni az olvasási élményt, amikor látom, hogy az író nem tiszteli az olvasóit, bunkózik stb. És azt sem, amikor nagyon sokat kell várni az új részekre. Illetve amikor képeket illesztenek be, hogy és ezt vettem fel és azt se, amikor a szereplőkről tesz ki képeket. Vagyis utóbbi nem elfogadhatatlan számomra, de sokkal jobban szeretem elképzeli a leírás alapján, hogy milyen.


Amiket szeretek, az, hogy amikor megy a történet és annyira életszerűek a helyzetek és a szereplők, hogy csak csodálni tudom őket, élvezhető a könyve és kedves a szerző és van egy jó leírás, nem azt mondja, hogy a címből kiderül.

2023. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor marha unalmas az egész

Pl.reggel nyolckor elmentem iskolába,egész nap xy-ra gondoltam,alig vártam,hogy délután legyen.

Amikor eljött a délután hazamentem,és azonnal lefeküdtem aludni,hogy minél hamarabb túl legyek a mai napon..

Másnap a suliban első óránk tesi volt,aztán matek.

A suli után elmentem fagyizni,aztán hazabuszoztam....és ez így megy napról napra amíg nem jön el a randi napja.

Olvastam már ilyen hasonló unalmasságot és nem élveztem.

2023. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha már az unalmas dolgok. A reggeli rutin. Nem érdekeel. Kedvencem, amikor eztel indul a könyv.
2023. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az író bemutatkozik egy egész részen át. Nem érdekel, a storyt akarom olvasni. Ha kiváncsi vagyok az íróra, akkor megnézem a bioját
2023. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

A wattpados írók 95%-a kezdő, aki összevissza ír. Már elnézést, de nagyítóval kell keresnem a valóban jó írásokat, emellett az a szomorú, hogy wattpados sokszor wattpados olvas, így esélye nincs fejlődni.


Hálisten az én időmben még nem létezett ez a platform, és normális, igényes regények segítségével vezettük be magunkat az írás világába :)


Tipp: ha jól szeretnél írni, akkor NE wp-n olvass, hanem bármilyen regényt, ami passzol a regényed(?) témájához.

2023. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16

Nem szeretem a Wattpadot én sem. Sem olvasni, sem írni. Láttam már ott pár jó regényt, de nem sokat. Írni pedig azért sem jó, mert

1. Egyet gondol a Wattpad, és bedöglik. 2. Ha normálisan akarod megformálni a szöveget, akkor máshová kell írod, és bemásolni a Wattpadba, ami nem annyira nagy baj, de könyörgöm... nekem elcsúszott az egész fejezetem emaitt. 3. Igazságtalan az egész; megnézem, hogy kik kapnak több szavazatot, és látom, hogy szarabb, mint az én írásom, de nem sokkal előbb kezdték a történetet, mint én. (Nem vagyok nagyon jó író, még csak próbálgatom magam, de azért...). 4. Túlságosan normalizálják az egyébként nem normális dolgokat, például: Mostoha családtagokkal romantikus/szexuális kapcsolatot létesíteni, fanfictionben a hírességek szexualizálása és még biztosan lenne néhány dolog.


Kezdő íróknak tippek tőlem:

NE WATTPADON OLVASS!!!!! (Tudom, én is Wattpadon írok, és most azt mondom, hogy ne olvass wattpadon, ez fura, de toxikus a Wattpad).

Fogadd el a kritikákat az írásoddal kapcsolatosan! Lehet, hogy kicsit arcon csap, de hidd el, nem akarnak neked ezek az emberek rosszat, és senki nem tökéletes, senki nem úgy kezdte el az első regényeit, hogy profi volt az írásban.

Nagyon figyelj a helyesírásra, vesszőkre! (Ronthatja az olvasók élményeit is).

Nem baj, ha úgy érzed, nincs motivációd. Ez az úgynevezett ,,írói blokk", majd ha lesz ötleted, leülsz, és írsz.

Írd le egy noteszbe/jegyzetedbe a karakterek nevét, tulajdonságait, kihez tartoznak, bármit, ami velük kapcsolatos, mert el fogod felejteni! (Remélem, hogy segített valakinek <3)

2023. aug. 24. 20:05
 18/18 Twilight.fangirl ***** válasza:
100%

Ha a történetededben külön vannak a szereplők (pl. Az egyik elutazott) akkor valami online csevegést, bele rakni, hogy ne tűnjön úgy hogy kiraktad az adott szereplőt a történetből.

Ha ilyen öldöklőset írsz, akkor ne a főbb karaktereket nyírd ki az első pillanatban, hanem, mondjuk a torténeted záró részében.

Próbálj be lerakni jó poénokat, és idegesítő személyeket. Az előbbi azért ajánlott mert az olvasó jót röhög és olvas tovább hátha van még ilyen. Az utóbbi pedig előre viszi a cselekményt. Mivel egy könyv nem izgi ha nem torténik semmi.

A romantikus szálak is nagyon fontosak. A főszereplő szerelmi életét egyaránt támogatni kell, ugyanúgy csinálhatom ezt mellékszereplők kell is.

Remélem segített :)

jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!