Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Agnoszticizmusról, ateizmusról...

Agnoszticizmusról, ateizmusról szóló magyar nyelvű könyveket tudtok?

Figyelt kérdés
Érdekel az olvasmányosabb forma is és érdekelne egy akár tudományosabb jellegű is. Pl. Biblia Vs Ateista tények szembeállítása vagy valami hasonló. Előre köszi.

2023. aug. 25. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Richard Dawkins: Isteni Téveszme
2023. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%

Én tisztelem az ateisták véleményét, nem értek velük egyet, de megértem őket viszont azért ateizmusról könyvet olvasni már inkább az az utálkozó, ateizmust vallásként űző cringe szintnek tűnik.

Elegánsabb lenne, ha úgy készülnél fel mások kioktatására, hogy tudományos könyveket olvasnál és nem egy saját frusztrációi miatt korlátozott ember közhelyeit.

2023. aug. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, de ha téged csak az ateista könyvek és az ateista oldal állításai érdekelnek, akkor nem gondolod, hogy kicsit igazságtalan vagy a kereszténységgel szemben?


Mintha a bíróságon csak az egyik félt hallgatnák meg és az alapján ítélnének.

2023. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván azzal foglalkozik ami érdekli. Bezzeg azzal semmi baj nincs ha valaki bibliát olvas, pedig az tele van ökörséggel.
2023. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:
68%

#3

Lehet, hogy volt a másik oldalon is.

Másrészt, összehasonlítás is érdekli, tehát nem igazán egyoldalúságról van szó.

2023. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

#4 Szerintem meg elég szomorú, ha valaki okosnak hiszi magát, de arra bassza el a tudását hogy olyan dolgokat próbál cáfolni, ami szerinte egyértelműen ökörség, ahelyett, hogy hozzájárulna a tudományos fejlődéshez.


Pont erről beszéltem a második válaszban. Mem gondolod ironikusnak, hogy te is a "bezzeg a biblia" szöveggel jössz, miközben pont ettől lesz az egész kicsinyes, és ettől lesz olyan mintha az ateizmus is egy vallás lenne?


Tök rendben van, ha csak szimplán érdekel a dolog, de én egy szemernyit sem tartom értékesnek az ilyen könyveket.

2023. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Ok, de miért kéne a kérdezőnek azzal foglalkoznia hogy te mit tartasz értékesnek?


Ha valaki nem hisz isten létezésében, és erről, illetve az emiögötti hitrendszer okairól akar tájékozódni, az miért lenne kevésbé értékes mintha valaki teszem azt a koránban vagy akár a bibliában leírt meséket akarja olvasgatni?

2023. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 A bibliában leírtak nem mese! Mielőtt ilyen kijelentéseket teszel nem ártana bizonyítani is. Teszem azt hozzá ez eddig még senkinek nem sikerült, és semmi akadályát nem látom annak, hogy ne hihetnénk a biblia igazságában.
2023. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Egy kicsit fordítva ülsz a lovon. Nem nekem kell bizonyítani hogy Jónást lenyelte a cet, aztán kiköpte, és kutya baja se volt hanem neked, mert az az alap helyzet hogy ilyen dolgok nem történnek. Ahogy nem nekem kell bizonyítani hogy a mikulás nem létezik, hanem neked hogy igen ha azt állítod hogy így van.


Te (a biblia állítja) mondod hogy ilyen irracinális dolgok megtörténtek, akkor neked kell bizonyítani az ezt.

2023. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

"Nem nekem kell bizonyítani hogy Jónást lenyelte a cet, aztán kiköpte, és kutya baja se volt hanem neked"


Azt nem szó szerint kell értelmezni. xD

Jónás próféta könyve arról szól, hogy Isten milyen irgalmas, ezt egy fiktív történetet keretein belül mutatja be a biblia.


https://www.youtube.com/watch?v=SOaUwaRA09o



Azzal nincs semmi baj ha valakinek csak 75-ös az IQ-ja de az ilyen ne terjessze már a saját bibliai értelmezését!

2023. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!