Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi a véleménye Philip K...

Kinek mi a véleménye Philip K Dick Az ember a fellegvárban c. könyvéről?

Figyelt kérdés
Van esetleg előzménye vagy folytatása?

2023. aug. 28. 16:41
 1/4 TR75 ***** válasza:
100%
Szerintem regénynek nem olyan nagy szám, az ötlet óriási, de Dick nem aknázta ki a lehetőségeit.
2023. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megvan a könyv, de még nem olvastam. Szerinted mi a gond a vele? Ki tudnád fejteni?
2023. aug. 28. 18:19
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Pár éve olvastam, szóval már nem mai élmény.

Ahogy visszagondolok rá, az volt az érzésem, hogy az ötlet és a háttér nagyon jó, de túl rövid a regény. Ha jól emlékszem, valahol azt írtam róla, hogy olyan volt, mintha szóltak volna Dicknek, hogy le kellene adnia már a kéziratot a határidők miatt, és erre ő gyorsan írt valami befejezést "jó lesz ez" jelszóval és kész.

Kétségkívül jó a hangulata, jó az alapötlet, a sokszor tényleg csak a háttérben megbújó tények, de ráfért volna egy bővítés. Ma már nyilván több kötetre írnák, és kivételesen azt mondom, simán beleférne.

Szerintem érdemes elolvasnod, de ne legyenek nagy elvárásaid a könyvvel kapcsolatban. Elgondolkodtató, simán jókat lehet tépelődni a könyv hátterén, de amúgy maga a cselekmény közepes színvonalú. Sok Dicket nem olvastam, nyilván vannak ennél sokkal jobb könyvei (mondjuk A halál útvesztője).

2023. aug. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#1, #3: sajnos szinte minden PKD-könyvvel ez a probléma. Fantasztikus, zseniális ötletei vannak a pasasnak, de nem tudja egy élvezhető történetbe foglalni őket. Erre rátesz a száraz stílus is. Van egy pár kivétel, pl Maze of Deat, de a legtöbb könyvét szenvedés olvasni.
2023. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!