Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Howard Phillips Lovecra...

Dávid a mongol kérdése:

Melyik Howard Phillips Lovecraft mű volt az első amelyik magyar fordításban jelent meg?

Figyelt kérdés
Illetve mikor, esetleg melyik kiadó gondozásában.

2023. szept. 1. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre nem tudom a választ, de megvan magyarul a kétkötetes "teljes művei" (vagy valami hasonló), és a fordítás borzalmas.


Most C1-em van angolból és napi szinten használom, azért vettem meg a magyar kiadásokat mert nem bíztam magamban, hogy Lovecraft mindenféle kitalált mellékneveit majd érteni fogom... Hát hatalmas hiba volt.


A fordítás abban a kétkötetes "műben" kb. olyan, mint amit általános iskolás korom végén, gimnazista korom elején össze tudtam volna hozni. Olyan szó szerinti fordítások vannak benne, hogy a magyar szövegből 99%-os pontossággal rekonstruálni tudom mi lehetett az angol mondat, amit olyan gyalázatosan -- iszonyatosan -- lefordítottak.


Lovecraft olvasáshoz szerintem a legjobb egy Kindle Paperwhite, vagy valami más e-olvasó beépített szótárral, mert akkor elég csak kijelölni Lovecraft "iszonyatos" kitalált mellékneveit, és az -- angolul -- ad valami definíciót rá.

2023. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ajánlom figyelmedbe böngészésre ezt az oldalt, mindennél írja külön, hogy miben s mikor jelent meg:

[link]


Így hirtelen a legkorábbi, amint kaptam az A Névtelen város az 1987-es Oberon-könyvek 4.-ben.

[link]

2023. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2023. szept. 2. 10:40
 4/5 b1812567 ***** válasza:
100%
A legkorábbi hivatalos, magyar nyelvű megjelenés a Galaktika 40. számában volt. Ebben több novelláját is közölték.
2023. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a Cthulhu hívása.
2023. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!