Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi értelme Wattpadra publikálni?

Mi értelme Wattpadra publikálni?

Figyelt kérdés

Felkeres egy könyvkiadó és megkérdezi, ha szeretnéd publikálni könyv formájában is az írásodat? Vagy fizet a Wattpad? Vagy csak ismeretség miatt esetleg hobbiból?


Nem rosszindulatú kérdés, csak tényleg nem értem a lényegét. Mert ha kész a regény, akkor nem lenne ésszerűbb fizikai könyv formájában publikálni?



2023. szept. 3. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A könyvkiadók nem a Wattpadon keresgélnek. A Wattpad NEM fizet, sőt, a prémium változatáért a felhasználóknak kell fizetni. Külföldieknek van olyan lehetőség, hogy valami tokent vehetnek, és ha van olyan írás, ami tetszik az olvasóknak, akkor lehet fizetni az olvasás folytatásáért. Gondolom a tokent át lehet váltani készpénzre az íróknak, egy bizonyos mennyiség után. Nem tudom pontosan, mivel a magyaroknak amúgy sem elérhető funkció.


A wattára a tinik, kezdő-, és hobbiírók írnak. Nagyon ritkán előfordul, hogy valami csoda folytán egy fanfiction történetből - természetesen átalakítás után - sikeres könyv lesz, de ez olyan ritka, mint a fehér holló. Aki ide ír, - a többség - ismertség/népszerűség pontosabban nézettség, és csillagozás miatt ír a felületre, és MINDEN fajta írást könyvnek aposztrofálnak, azt is, ami nagyon nem az.


Egyébként ha valaki rendelkezik kész regénnyel, könyvanyaggal sem biztos, hogy a fizikai könyv megjelentetése a megoldás, mivel rengeteg költsége van, amiből az író sokszor alig lát valami hasznot. Lehet, hogy célszerűbb az e-book kiadás.


Hogy mi értelme a Wattpadra publikálni? Szórakozás, hobbi, reklám. Ezeknek a céloknak megfelel.

2023. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizikai könyv pénzbe kerül
2023. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hobbi. Szeretnék fejlődni, kell a visszajelzés. (mondjuk nincs túl sok olvasóm)

Ráadásul fanfictiont írok, szóval a kiadás teljesen esélytelen lenne.

2023. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy vagyok, mint a 3-as.


Szeretek írni, és ha már elkészítek egy történetet, miért ne olvassa el olyan, akinek szórakozást nyújt?


Ezért teszem ki.


És igen, jól esnek a lelkemnek a pozitív vélemények.

2023. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy kész egy regény, még nem biztos, hogy kiadható. Nyilván kiadhatod magánban, de nem biztos, hogy megéri. Mindemellett, egy Wattpadnak nagyobb az elérése, mint egy átlagos magánkiadott könyvnek.

Van, akinek fontos, hogy az írás egy közösségi élmény is legyen, esetleg szeretne visszajelzéseket kapni. Arra perpill a Wattpad az egyik legjobb lehetőség (de közel sem elég jó, nagyon sok amatőr író nem találja meg ott a várakozásait).

Van, akinek már maga a közzététel is egy bátorságpróba, és a Wattpad biztonságosabb közeg, mint egy kiadó.

Van, aki tudja, hogy a jó kiadatáshoz idő kell, sok gyakorlás és sok átírás (az első regény esetében biztosan), és addig sem akar a fióknak alkotni.


Én anno, amikor elkezdtem írni, eleinte nem tudtam, hogy az írásaimat közzé lehet tenni valahol. Aztán felfedeztem, hogy lehet, és jó érzés, mert visszajelzéseket kapok, barátokat szerzek, egy közösség része vagyok. Mostanra már foglalkoztat a kiadatás, de nincs mivel, és amíg nincs mivel, addig sem szeretnék a fióknak alkotni.

2023. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szórakozás, hobbi és fejlődés céljából.


Én anno ki akartam próbálni magam az írásban, mert nagyon megtetszett és hobbi szinten folytatom is. Valószínűleg sohase fogják kiadni egy történetemet se könyv formájában, mert nem érzem még magam elég fejlettnek hozzá, de kikapcsolódás céljából nagyon jó.

És lehet rajta olvasni is ingyen, ami szerintem nagyon jó azoknak, akiknek nincsen lehetőségük havonta kb. 5 könyvet venni (vagy emennyit ki szokott olvasni) Nyilván vannak jó és borzalmas történetek fent, de ha jó helyen keresel, akkor könnyen találsz nagyon jó történeteket.

2023. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan írót, aki a regénye nyers változatát feltölti wattpadra, a visszajelzések alapján dolgozik, javít, majd X idő után törli és megy a kész könyv a kiadóba/nyomdába.
2023. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből pont mostanában nagyon sok van, mert pl a Művelt nép kiadó elkezdett Wattpadon csemegézni. Nagyon sok sztorit adtak most ki könyvben.
2023. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hobbi. És sokkal közvetlenebb a kapcsolat az olvasókkal, hamar kapsz visszajelzést. Pénzt nem kapunk, de cserébe nem is kell fizetni érte
2023. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!