Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van értelme hobbiból könyvet...

Van értelme hobbiból könyvet írni?

Figyelt kérdés

Van pár ötletem, de nem tudom, hogy olvasnák-e, vagy hogy tetszene-e bárkinek is.


Csak egyedül nekem tetszene, ezért nem is látom értelmét, hogy írjak.


És ha írnék, és mondjuk szeretnék egy könyvet, amit pl. nem olvas senki, akkor abból meg lehet élni?


Inkább filmet kéne csinálni, a könyv már nem érdekel senkit. Bár, hátha lenne, aki megveszi, szóval akár még meg is próbálhatnám.


2022. júl. 31. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd már el, hogy hobbiból írod, vagy meg akarsz élni belőle.

Ha hobbi, akkor megéri.

Ha meg akarsz élni belőle, akkor kiadás után derül ki, hogy megérte-e.

2022. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 harebell ***** válasza:
100%

Először is, olyan nincs, hogy egy könyv senkinek se tetsszen, főleg előre kijelenteni furcsa ezt. Persze más kérdés, hogy ha rétegkönyv, megtalálja-e a közönségét, de kis segítséggel igen.


Ha elégedetté tesz maga az írás, az alkotási folyamat, akkor abszolút van értelme akár magadnak is írni. De közkinccsé teheted neten, illetve magánkiadásként megjelentetheted (akár csak e-könyvként is).


Olyan könyvből, amit nem olvas senki, nyilván nem lehet megélni. De ne is ez vezéreljen, erre amúgy se lehet stabilan jövőt alapozni. Sok amatőr, kezdő írónak kb semmi bevétele az írásból, vagy minimális, főleg kapcsolatok nélkül.


Akkor írj, ha van mondanivalód és van hozzá ihlet, ne azt nézd előre, hogy hányan fogják olvasni vagy mennyi pénzt/sikert hoz.

2022. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit csapongsz ám: hobbiból írnál, de meg lehet-e belőle élni...

Több író ismerősöm, barátom van, az írásból nagyon nehéz megélni. Csak akkor megy, ha befutott, keresett író vagy. A kezdeti néhány évben, nem árt, ha van mellette "rendes" állásod is, amivel fenn tudod magadat tartani. Kiadója válogatja, de pl. vannak kiadók amik elvárják az írótól, hogy saját magát promotálja, ami önköltséget jelent. Magyarországon az elsőkönyvesek nem lesznek egyből szupergazdagok. Még a 2. könyvesek sem. Előfordulhat, hogy a könyved - ha egyáltalán találsz kiadót - évekig fog csücsülni a polcon, anélkül, hogy bárki is megvenné. Márpedig ez egy profitorientált világ, ha nincs eladás, nincs bevétel.


Esetleg megpróbálhatod blogként népszerűsíteni, de ha nem találod meg a közönséget, akkor abból a havi 80 nézettségből (amiből 30 te vagy, amikor felmész ellenőrizni), nem fogsz megélni.


Csak saját magadnak mindig érdemes írni, mert kikapcsol és segít ellazulni.


Azt meg nem tudom honnan szedted, hogy a könyv ma már senkit nem érdekel. Hány éves vagy? :) Nagyon is sokakat érdekelnek a könyvek, de nyilván nem fogja minden történet megtalálni a maga zsánerét.

2022. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt bármilyen tevékenységre rá lehet húzni, amit az ember hobbiból és hivatásként is csinálhat. Én imádok hobbiból nyelveket tanulni, webprogramozásban fejleszteni magamat és saját oldalakat csinálni, valamint rajzolni mindennél jobban. De ez mind csupán hobbi, nem is tervezek velük többet, de örömet okoznak, és ez a lényeg. Ha téged boldoggá tesz az írás, akkor megéri, csináld!
2022. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

"írok egy könyvet, amit nem olvas senki, abból meg lehet élni?"

Vááá, ez nekem magas :(

Könyvírásból egyébként sem lehet megélni.

Ha hobbiból akarsz írni, "csak magadnak", vagy pl haveroknak, fiúbarátnak / barátnőnek akarsz valami ajándékot adni, akkor oké, írj. De amúgy nem értem, mit szeretnél. :(

2022. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bár csak hobbiból szeretném, azért jól jönne egy kis pénz is belőle.
2022. aug. 2. 00:28
 7/8 A kérdező kommentje:

Ami nem lesz, szóval jobb hagyni.


Meg amúgy sem lenne jó, leginkább csak én olvasnám.

2022. aug. 2. 00:29
 8/8 anonim ***** válasza:
ha van késztetésed írni, akkor fogj bele. Azt az elvárást rakd félre, hogy ebből egyből pénzt is akarsz. Azt majd meglátod később.
márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!