Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha olyan a történet, hogy a...

Ha olyan a történet, hogy a szereplők sokszor vannak fizikailag együtt. Akkor milyen szemszögből szoktál írni E/1 vagy E/3?

Figyelt kérdés
Vagyis ilyenkor melyik szemszögből szokás írni a történetet.

2023. szept. 23. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem hinném, hogy van szokása, és valószínűleg a szemszögöt nem ezen részlet határozza meg, az írótól.függ igazából
2023. szept. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Külső szemszögből - szerintem - könnyebb írni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem alkalmazhatsz más szemszöget a történet folyamán akár többször is. Mindössze gyakorlat kérdése.
2023. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Itt válaszolok privi helyett:

Oké! Én speciel többször írok E/3-ban, mint E/1-ben, és akkor is inkább a történeten belül.

Egyébként arra gondoltam, hogy amiatt kérdezed, mert neked kellene valami indíttatás. DE lehetséges, hogy túlgondoltama dolgot. Bocsi. :)

2023. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én E/3-ban írok és jobban is szeretem olvasni abból a szemszögből.
2023. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

E/3-ban írok, mert sokkal könnyebb.


Írtam E/1 szemszögben is, jó volt, és kezdetben úgy éreztem, az a nekem való, ám x év után rájöttem, sokkal inkább passzol hozzám az E/3.

2023. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én általában E/1-be írok, mert nekem úgy könnyebb. De ez egyén függő, attól függ neked, hogy kényelmesebb. Először próbáld ki mindkettőt, majd magadtól is tudni fogod. Remélem segítettem.
2023. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Egy jó színdarab is jó műfaj lehet ilyenkor.
2023. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dinnye2 ***** válasza:
Én szeretek E/1ben írni, de egy idő után néha megunom és akkor átalakítom úgy, mintha az a rész egy naplórész lett volna és akkor E/3ban tudom tovább folytatni. Ilyenre szerintem így nincs kifejezetten szokás. Van aki így írja, van aki úgy.
jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Ez egyéni preferencia kérdése. A fiatalabb korosztálynak íródott történetekben (Young adult) mostanság jobban dominál az E/1, de ez nem kizárólagos. Felnőttek még mindig (statisztikai alapon) jobban hajlanak a közeli E/3 felé.

Abban írj, amiben neked kényelmes, ami számodra könnyebben, természetesebben megy. Egyetlen konkrét tanács szokott lenni, hogy ha sok nézőpontkaraktert mozgatsz (itt én azt mondanám, hogy kettőnél többet), akkor nagyon nehéz hitelesen E/1-ben megszólaltatni ennyi szereplőt, úgy, hogy teljesen saját hangjuk legyen. E/3-ban ez nem ennyire kötött, legalábbis a saját hang nem annyira erőteljes, mint E/1 esetében.

jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!