Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen lépésekben írsz könyvet?

Milyen lépésekben írsz könyvet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Először is kell egy vázlat. Röviden leírom, hogy honnan hová szeretnék eljutni.

Aztán csinálok egy szinopszist, a történet leírását, ezt már fejezetekre osztom. Nem muszáj, de lehet készíteni a szereplőkről egy listát, megjelölve a legfontosabb tulajdonságaikat.

Én szeretem a történeteimet valós környezetbe és valós korba helyezni, így én azokról előre kigyűjtök infókat.

Aztán belevágok.

2023. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Vázalat; utána keres egy jó playlistet, ami illeni fog a fejezet hangulatához, aztán egy bizonyos időre 10-15 percig csak írok, és nem olvasom vissza. (sprint, aki ismeri) Ha letelt átolvasok, kijavítom az elírásokat, és kezdem előről, amíg kész nincs a fejezet. Utána ey hosszas javítás/kiegészítés/kutatómunka, ha van olyan részem, amit hirtelen nem tudtam.
2023. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit most írok, jelenleg 15 szerzői ívnál jár, és semmi vázlat, elképzelés nem született. Persze az alap kiindulás megvolt (Egy budapesti születésű, de nem magyar nő élettörténete. A könyv írja magát.
2023. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyvonalas vázlatom, de azt legtöbbször úgyis átírom, szóval az tényleg csupán nagyvonalakban létező dolog.


Zenét nem hallgatok közben!, mert elvonja a figyelmemet, de amikor hallgatok, sokszor beugrik rá egy-egy jelenet, amit leírok (akár wordbe, akár csak egy post-it-re), és utóbb beillesztem a történetbe.


Egyébként a könyv gyakorlatilag írja magát, viszont egy-egy átjavításnál - mielőtt leadnám a szerkesztőnek - van pár dolog, amit kiveszek, mert úgy vélem, nem viszi előre a történetet.

2023. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam részletes vázlat alapján írni, de az akkora megkötést adott, hogy teljesen rágörcsöltem: "muszáj beleírnom" - ebben az állapotban pedig három értelmes mondatot nem tudok összehozni, nemhogy egy teljes fejezetet.
2023. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
Nekem az első mozdulat,hogy elutazom :) Kiveszek egy házat és már jön is történet bele a fejembe. Mindig kap szerepet benne az ország, város, helyi emberek ahol vagyok és akikkel találkozom.
2023. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
47%
Fejben egy jó alapsztori.
2023. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

- Először megszületik a történet a fejemben (mármint az alap, amiből kiindul).

- Utána leírom az előhangot/első fejezetet miközben zenét hallgatok. (A zenehallgatás, azért mert ha a könyv/fejezet hangulatához illő zene listát hallgatok akkor közben is jönnek az ihletek.)

- A többi fejezetet is ugyanígy írom le, csak nem egyből aznap. Először úgy próbáltam, meg is látszott rajta. Nem hiába várunk hónapokat/éveket a híres írók könyveire, az írás időbe telik. Szóval amikor jön az ihlet, akkor leírom. Így van hogy egy fejezetet se fejezek be egy nap, míg van hogy kettőt is.

- Közben van hogy egy teljes hónapig semmi ihlet nem jön, olyankor többször is átolvasom hátha jön valami ötlet. Ilyenkor szoktam egyben javítgatni is benne, esetleg törölni.

nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Világokat teremtek fejben, pár jó karakter születik, párbeszédek köztük... de a cselekmény nem megy, így soha semmit sem fogok megírni. Talán egy-két novellát. Hát, a novelládkötet is könyv. :D
nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Twilight.fangirl ***** válasza:
100%

- Alaptörténet

- Piszkozat szerű vázlat (Nekem nagyon fontos az hogy a gondolataim ne csakúgy tomboljanak a könyveimben.)

-Első fejezetek (iszonyatosan fontos az hogy át olvasd az első 2-3 fejezetet hogy rendezett magadban a történetet és a szereplőket

jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!