Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek eljöhet az idő,...

Szerintetek eljöhet az idő, amikor a digitalizáció következtében teljesen megszűnik a nyomtatott könyvkiadás?

Figyelt kérdés
2023. okt. 9. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem...
2023. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, a trend változik, végső soron az agyagtáblás ékírást meg a papirusz/pergamen tekercseket is lecseréltük. Jöttek a kézzel írt kódexek, majd a nyomtatott könyvek. Nem csodálkoznék, ha ennek a korszaknak is vége lenne.
2023. okt. 9. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A digitalizáció már a jelen. Ennek ellenére tele vannak az újságos standok és a könyvesboltok (és kereslet is van rájuk, pedig nem olcsóak). Én nem aggódom: a kettő jól megfér egymás mellett.
2023. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Belátható időn belül nem. Hogy végül bekövetkezhet-e, az is bizonytalan. A személyes véleményem, hogy nyomtatott könyvkiadás mindig lesz.
2023. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lovat is rég kiszorította az autó, a bakelitlemezt pedig a CD és a digitális terjesztés. De még ma is vannak olyanok, akik lovagolnak, vagy bakelitet hallgatnak. Hasonlóképpen olyanok is mindig lesznek, akik hipszterégből papír könyvet fognak olvasni.
2023. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pár száz év múlva, ha lesz még emberiség, akkor a papírkönyv díszítőelem lesz, olvasni meg elektronikus formában fognak, esetleg agyi csipeken keresztül, vagy digitális lapokból álló könyvekből.
2023. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Idővel biztosan.
2023. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az ekönyv kiadás akadozik...


Több magyar író nem engedélyezi az ekönyv megjelenést.

2023. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, többek közt mert ehhez megfelelő eszköz, és minimális informatikai ismeret szükséges, ami még fiatalok esetén sem mindig teljesül, de még ezer más okot is lehetne mondani. Én egyáltalán nem vagyok egyik ellensége sem, szerintem megférnek egymás mellett. Ezek egyébként nem könyvek, tehát a könyv evolúciója teljesen lényegtelen. A hangoskönyv sem az a szó szoros értelmében.
2023. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ma már minden digitálisan jön létre, csak még a kiadók nem mindig tudják megvédeni a jogaikat. Másrészt a régebben kiadott dolgok digitalizálásával kapcsolatban rengeteg utómunka is van, ami lassabb, mint a szkennelés.

Harmadrészt az az előfeltételezés van az egész mögött, hogy mindig lesz végtelen tárhely és energia, ezek tárolására. Ez nem biztos.

2023. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!