Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan könyv ajánlás, ahol...

Van olyan könyv ajánlás, ahol pszichológus leírja, hogy egy adott páciensnek milyen problémája volt, és azt hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
A döntés C. könyvet olvastam, olyasmihez hasonlót keresek.

2023. okt. 23. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
sokszor van, hogy esettanulmányokat írnak, volt x.y., ez volt a baja, ezt javasoltam neki. Pl. a "Házasság, vagy szövetség" példákon keresztül tárgyalja a párkapcsolati nehézségeket.
2023. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Susan Forward könyveiben elég gyakori hogy pszichológiai problémákra javasol megoldást, és egy-egy esetet hoz fel példaként.
2023. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen van, de pontosabb szűréssel kell keresni, ami vagy azt tartalmazza, hogy milyen adott pszichés problémára/személyiségzavarra/stb. keres válaszokat, vagy hogy egy-egy adott típusú terápia miben segíthet.

A "megoldás" rész viszont bűzlik, mivel itt pszichológiáról van szó, és nem pszichiátriáról, hogy a gyógyszer hatásfoka mérhető legyen. A pszichológiai oldalnál nincs mérhető eredmény, a páciens a saját életén változtat, azt pedig aligha tudja a szakember nyomon követni, főleg hosszútávon. Inkább a kiváltó okok, az összetettebb pszichózisok felismeréséhez adhat segítséget ilyen gyűjtemény.

2023. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te szempontodból nagyon hasznos lenne, ha minél pontosabban tudnád konkretizálni, hogy mi a te kérdésed, amire választ keresel!
2023. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem saját problémára keresek választ, csak érdekelnének az esettanulmányok.
2023. okt. 31. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Freud rengeteg ilyet írt, de ezek elég régi szövegek, sokszor terjengősek, meg azért jónéhány elképzelését a mai pszichológia már meghaladta a csávónak. De hát mégis a személyiséglélektan alapját képezik, meg amúgy érdekes olvasgatni, hogyan is álltak abban a korban ehhez az egész témához. Ha nem lenne kötelező az egyetemen, én semmit nem olvasnék tőle mondjuk, de ha szereted az ilyesmiket, akkor hajrá! Amire még emlékszem, hogy én olvastam az az Egy elmebeteg nő naplója, de szerintem bőven túl fiatal voltam, amikor a kezembe került, ahhoz, hogy bármit megértsek belőle, meg hát az sem egy mai csirke :D
2023. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Yalom: A terápia ajándéka, Szerelemhóhér. Nagyon érdekes esetleírások novellaként leírva.
ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!