Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek első alkalom után...

Szerintetek első alkalom után a pszichológusnál már enyhül a szorongás érzés, a stressz kezelése, a pánik kezelése? Akkor már elkezdjük megtanulni, hogy mit is kell tennie a páciensnek?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem valószínű, hogy 1 alkalom után bármi történik, legfeljebb ha nagy szerencséd van.
2017. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 alkalom után nem javult semmi. Egy dolgot tudott csak mondogatni, az is hasztalan volt.
2017. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, bocsi, hogy írok.

Most gondolkozom rajta, hogy el kellene mennem valami ilyen kezelésre, mert már túllép rajtam a stressz :(

2017. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem azért nem az az általános. Hipnoterapeutát próbáljátok ha van a közeletekben, drágább, de hatékonyabb módszerrel dolgoznak.a szociális fóbiám egész jól kikezelte :) de persze még nekem is kell rajt dolgozni
2017. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nagyon szorongtam a pszichológusnál, szerintem mindig levetkőztetett a szemével. :(
2017. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én az első alkalom után már éreztem megkönnyebbülést, de nem azért, mert bármit is tanultam volna (később sem, ez nem így működik, nem tudatos szinten történnek a változások), hanem megnyugtatott, hogy találtam egy jó szakembert, akiben tudtam bízni és innentől hittem benne, hogy van megoldás a problémáimra. Az érdemi változások apránként jöttek. Sőt, az elején még volt olyan is, hogy súlyosbodtak a tünetek, pl. életem legdurvább pánikrohamát a terápiám alatt éltem át. De az volt az utolsó és ennek már sok-sok éve.
2017. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6.válaszoló. Neked meddig tartott maga a betegség? Kigyógyultál a pszichológus segítségével teljesen?
2017. febr. 16. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

# 7: Nem folyamatosan, hanem "szakaszosan" voltam pánikos. Az első rohamaim 21 éves koromban jelentkeztek, akkor kb. egy éven át voltak és akkor volt az első súlyos depressziós epizódom is. Akkor is kezeltek, de "csak" gyógyszerrel és egy rövidterápián vettem részt (3 hónap). Ez csak átmenetileg hozott rendbe. Évekkel később újra előjött, mert az okokat nem tártuk fel és nem lettek kezelve. A terápiában is csak a felszínt kapirgáltuk meg...

Amikor visszatért a pánikbetegségem, akkor évekig szenvedtem tőle, ekkor már az életminőségem is korlátozta. Korábban csak este/éjszaka volt, de amikor kiújult, akkor már nappal is. Nem tudtam rendesen közlekedni sem tőle..

Voltak átmeneti javulások, de újra és újra előjött. Aztán jött megint a depresszió is. Ekkor már pszichológushoz fordultam és tényleg nagyon mélyre tudtunk leásni, egész a gyökerekig. Azóta voltam már olyan helyzetben többször, ami tipikusan "pánikos" helyzet számomra, de nem lett rohamom. Egyszer egy baleset miatt ügyeletre kellett mennem, elég ijesztő volt a helyzet, de nem tört ki rajtam a pánik. Amikor nézték a pulzusom, vérnyomásom, teljesen normális volt. Mondtam az ügyeletesnek, hogy én amúgy pánikbeteg voltam, és csoda, hogy ebben a helyzetben nem jött ki. Erre azt mondta, gratulál, úgy néz ki, tényleg gyógyult vagyok.

2017. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!