Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Szerintetek első alkalom után a pszichológusnál már enyhül a szorongás érzés, a stressz kezelése, a pánik kezelése? Akkor már elkezdjük megtanulni, hogy mit is kell tennie a páciensnek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: pszichológus, stressz

2017. febr. 16. 12:22  Privát üzenet  

A válaszok
Egyáltalán nem valószínű, hogy 1 alkalom után bármi történik, legfeljebb ha nagy szerencséd van.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2017. febr. 16. 12:24 Privát üzenet
Nekem 6 alkalom után nem javult semmi. Egy dolgot tudott csak mondogatni, az is hasztalan volt.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2017. febr. 16. 12:27 Privát üzenet

Ez engem is érdekel, bocsi, hogy írok.

Most gondolkozom rajta, hogy el kellene mennem valami ilyen kezelésre, mert már túllép rajtam a stressz :(

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2017. febr. 16. 12:30 Privát üzenet
szerintem azért nem az az általános. Hipnoterapeutát próbáljátok ha van a közeletekben, drágább, de hatékonyabb módszerrel dolgoznak.a szociális fóbiám egész jól kikezelte :) de persze még nekem is kell rajt dolgozni

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2017. febr. 16. 12:47 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90
én nagyon szorongtam a pszichológusnál, szerintem mindig levetkőztetett a szemével. :(

A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2017. febr. 16. 12:56 Privát üzenet
Én az első alkalom után már éreztem megkönnyebbülést, de nem azért, mert bármit is tanultam volna (később sem, ez nem így működik, nem tudatos szinten történnek a változások), hanem megnyugtatott, hogy találtam egy jó szakembert, akiben tudtam bízni és innentől hittem benne, hogy van megoldás a problémáimra. Az érdemi változások apránként jöttek. Sőt, az elején még volt olyan is, hogy súlyosbodtak a tünetek, pl. életem legdurvább pánikrohamát a terápiám alatt éltem át. De az volt az utolsó és ennek már sok-sok éve.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2017. febr. 16. 16:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves 6.válaszoló. Neked meddig tartott maga a betegség? Kigyógyultál a pszichológus segítségével teljesen?

# 7/8Időpont 2017. febr. 16. 19:18 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

# 7: Nem folyamatosan, hanem "szakaszosan" voltam pánikos. Az első rohamaim 21 éves koromban jelentkeztek, akkor kb. egy éven át voltak és akkor volt az első súlyos depressziós epizódom is. Akkor is kezeltek, de "csak" gyógyszerrel és egy rövidterápián vettem részt (3 hónap). Ez csak átmenetileg hozott rendbe. Évekkel később újra előjött, mert az okokat nem tártuk fel és nem lettek kezelve. A terápiában is csak a felszínt kapirgáltuk meg...

Amikor visszatért a pánikbetegségem, akkor évekig szenvedtem tőle, ekkor már az életminőségem is korlátozta. Korábban csak este/éjszaka volt, de amikor kiújult, akkor már nappal is. Nem tudtam rendesen közlekedni sem tőle..

Voltak átmeneti javulások, de újra és újra előjött. Aztán jött megint a depresszió is. Ekkor már pszichológushoz fordultam és tényleg nagyon mélyre tudtunk leásni, egész a gyökerekig. Azóta voltam már olyan helyzetben többször, ami tipikusan "pánikos" helyzet számomra, de nem lett rohamom. Egyszer egy baleset miatt ügyeletre kellett mennem, elég ijesztő volt a helyzet, de nem tört ki rajtam a pánik. Amikor nézték a pulzusom, vérnyomásom, teljesen normális volt. Mondtam az ügyeletesnek, hogy én amúgy pánikbeteg voltam, és csoda, hogy ebben a helyzetben nem jött ki. Erre azt mondta, gratulál, úgy néz ki, tényleg gyógyult vagyok.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2017. febr. 16. 19:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak ha mindig ideges vagyok és sírok? 16/L
Vannak itt szorongással, mentális zavarral küzdő emberek?
Szakítás után néhány héttel egy lány szorongásos tüneteket produkál, és ő maga is így látja. Mikortól kóros ez? Állandósulhat ez, vagy csak idő kell neki?
Antidepresszáns elhagyása után magas vérnyomás, szédülés?
Érdemes annyi pénzt kiadni pszichológusra?
Szociális szorongásom van a pszichologus aztmondta 4 alkalom alatt helyre hoz. Szerintetek lehetséges vagy csak leakar huzni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!