Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc könyvkiadó...

Melyik a kedvenc könyvkiadó sorozatotok? (pl. Helikon, Trubadúr stb..)

Figyelt kérdés
Ár érték arány, sokszínűség, választék, megjelenés szempotok alapján.

nov. 28. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Könyvkiadó sorozatok? Úgy érted kedvenc könyvkiadó?

1. Az árát nem nézem, úgyis azt nézem elolvasom-e, mennyire fog meg a fülszövege. Persze az eszméletlen drága könyveket nem veszem meg, de szinte sosincs olyan.

2. Gondolom itt arra gondolsz, hogy több műfajban is ad ki könyveket. Vagy mitől lehetne sokszínű egy kiadó? Speciál ezt se nagyon nézem, úgy se olvasok minden műfajt. Viszont annyi szempontból igen, hogy amit olvasok az legyen. De nem olyan eget rengető, ha nem felel meg ennek.

3. Tehát, hogy sok könyv legyen, hogy legyen miből választani? Igen, ez fontos. Szeretem ha egy adott kiadótól temérdek könyv közül lehet választani, akár egy témán belül is.

4. Megjelenés sosem érdekelt. Alapból az írónak idő kell amíg megírja, magyar fordítás pedig (ha idegennyelvű könyv) elég lassan halad. Ráadásul, ha belegondolunk hogy sokszor a cím se pontos, akkor a szöveg mennyire hű? Jó, nem írhatja át, de eredeti nyelven jobb szerintem.

Ezek alapján az én kedvencem a Dream válogatás kiadó. Rengeteg választék van, és különböző témák. Pl. nagy kedvenceim, thriller, krimi, romantikus, fantasy. Szóval sokszínű is. Árban nem eget rengető, 4000-6000 Ft körül mozognak a könyvek, és megéri a minőségért amit nyújt. Megjelenés meg hidegen hagy, általában úgysem várakozva veszek egy könyvet, hanem ami éppen megtetszik a boltban.

nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

A Dream válogatás nem kiadó, hanem a Maxim kiadó sorozata

Nekem a kedvencem a Helikon/Trubadúr zsebkönyvek. Olcsók, minőségiek, kiadnak hiánycikkeket is, kell ennél több?

nov. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy a Helikon mennyivel nagyobb a Trubadúrnál? Illik a kettő egymás mellett a polcon?

Mik a kedvenc köteteid? :)

nov. 29. 07:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Illik egymás mellett a kettő, bár óriási az átfedés

Kedvencnek így hirtelen talán Machiavelli fejedelmét mondanám, és a Poe-kat, legalábbis azok közül, amiket olvastam

nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!