Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Igazán jól megírt thrillert/kr...

Igazán jól megírt thrillert/krimit, ami nem a mostanában divatos "női pszichotriller"?

Figyelt kérdés

Tehát nem egy olyan nő a főszereplő, akinek minden baja van, és persze ő old meg mindent egyedül + kell bele mindenképp egy szerelmi szál.

Vagy gazdag házaspár, akik körül sötét titkok lappanganak blabla.

A skandináv krimik hangulata tetszik, de nem igazán izgalmasak, sokszor lélektani értelemben erősebbek. Rowling krimisorozata tetszett, de tudom, hogy egyedülálló a maga nemében, és nem is akarok "még egy ilyet" olvasni.

A Négy majom gyilkos trilógiát elkezdtem, de gyengén van megírva. Agatha Christie-vel ugyanez a bajom, bármennyire is ötletesek a történetei, zavar, hogy a szereplői papírmasék.

Szóval igazából olyasmi érdekelne, ami jól megírt és izgalmas is egyben, és nincs tele klisékkel. Mit ajánlanátok?



dec. 7. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mary Higgins Clark könyvei lehet, hogy tetszenének.
dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Mell Wallis de Vries, holland írónő könyveit (Bűnös, Álnok, Csapda, Bestia) ajánlom.

Meg Kelly Devos Gyere kapj el c. könyvét is.

Ugyanakkor J. P. Delaney A lány a múltból c. könyvét is.

Egyáltalán nem klisések, és nincs minden baja a nőnek, csak annyi amennyitől valóságos hogy ne legyen tökéletes. De nem ő oldja meg a történetet. Sőt az egyikben pont a női főszereplő a gyilkos.

dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1: Mary Higgins Clarktól mit ajánlanál elsőnek?

2: Nem írtam, de ifjúsági sem érdekel most. :) A Delaney könyv viszont érdekesnek tűnik, megpróbálkozom vele. Köszi!

dec. 7. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:

3# Örülök, hogy kedvet kaptál hozzá.

Ez esetben ajánlanám még Catherine Ryan Howard Nézd vissza! c. könyvét. Most olvasom, és eddig benne van a Top 5-ben. Nem hiszem hogy ifjúsági, hisz nem az ifjúságiak közt találtam. Konkrétan nincs semmi erőltető baja a nőnek (bár nem nevezném egyik szereplőt se főszereplőnek) és klisé sem. Viszont kicsit rávilágít a celebek/hírességek életére, de nem erről szól.


2

dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok esetleg ezzel kezdhetnéd :)


[link]

dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kirino Natsuo: Kín


Ez egy igazán jól megírt krimi. Nem kislányoknak való, és eléggé beteg történet, de hogy tökéletes írásmű, az bizonyos.

dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, erről már hallottam évekkel ezelőtt, köszi, hogy eszembe juttattad!

Köszi a többieknek is.

dec. 9. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Chris Carter esetleg? Kétesélyes, vagy nagyon rajongják, vagy nagyon utálják az emberek.
dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tervben van, de valóban tartok tőle valamiért, hogy nem fog tetszeni.:)
dec. 12. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom Catherine Ryan Howard Mr. Senki sem tudja c. könyvét.

Hihetetlenül jól megírt thriller. Egy macska-egér játszma. És főként a sorozatgyilkosra tér ki, nincs minden baja a nőnek.


2, 4

jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!