Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Igazán jól megírt thrillert/kr...

Igazán jól megírt thrillert/krimit, ami nem a mostanában divatos "női pszichotriller"?

Figyelt kérdés

Tehát nem egy olyan nő a főszereplő, akinek minden baja van, és persze ő old meg mindent egyedül + kell bele mindenképp egy szerelmi szál.

Vagy gazdag házaspár, akik körül sötét titkok lappanganak blabla.

A skandináv krimik hangulata tetszik, de nem igazán izgalmasak, sokszor lélektani értelemben erősebbek. Rowling krimisorozata tetszett, de tudom, hogy egyedülálló a maga nemében, és nem is akarok "még egy ilyet" olvasni.

A Négy majom gyilkos trilógiát elkezdtem, de gyengén van megírva. Agatha Christie-vel ugyanez a bajom, bármennyire is ötletesek a történetei, zavar, hogy a szereplői papírmasék.

Szóval igazából olyasmi érdekelne, ami jól megírt és izgalmas is egyben, és nincs tele klisékkel. Mit ajánlanátok?



dec. 7. 13:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi, bár fülszöveg alapján ez is tipikusnak tűnik. Azért sok függ az írásmódtól, szóval mindenképpen beleolvasok majd.

A Negyedik majom c. könyvet is rengetegen dicsérik, hát elolvastam, és nagyon rosszul megírt, klisés borzalom. Az egyik hozzászóló által ajánlott Kín viszont nagyon jó, most olvasom épp, egészen más.

jan. 5. 08:54
 12/13 anonim ***** válasza:
Barkertől én jobban szerettem a Szíve helyén sötétséget, mint a 4MGY trilógiát.
jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Fülszöveg alapján nagyon érdekesnek tűnik, de annyira nem győzött meg a szerző stílusa, hogy nem tudom, nekiálljak-e egy 700 oldalas kötetnek. :D
jan. 6. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!