Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potterben Molly Weasly...

Harry Potterben Molly Weasly nem jó anya vagy jó anya csak a Roxfort miatt ilyen?

Figyelt kérdés

Akinek ikrei vannak, csak ránéz a gyerekeire és tudja, melyikük melyik. Viszont Molly Weasly folyton keveri Fredet és Georgot.

Ez azért van, mert 9 napon át nem látja őket (a karácsonyt leszámítva) vagy akkor is tudnia kéne egy anyának megkülönböztetni az ikerfiait, ha ilyen sokáig nem látja őket?


Ront folyton ignorálja. Amikor Ron a Horcruxot kell, hogy legyőzze, Tom Denem lelke még mondja is neki, hogy az anyja lányt akart, meg nem is szereti őt, sőt, Harryt jobban szereti. Csak én érzem úgy, hogy tényleg nem szentel annyi figyelmet Molly Weasly Ronnak vagy csak a Roxfort miatt van így, hogy Ron az aki a legjobban megtalálta ott a helyét és ezért kevesebb figyelem ell neki otthon?


Szerintetek Molly Weasly jó anya?


dec. 31. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legkedvesebb nő a történetben.

Nagy rajta a nyomás,sok gyerek,meg szegények is.Raadasul retteg a halalfaloktol.

Az ikrei folzyton ugratjak,már saját maga belezavarodik melyik melyik

Ron miatt is fájhat a feje,mindig ott van ahol nem kéne lennie,egy csomó tiltott dolgot csinál.

Az egyetlen normális gyereke Ginny(ugye Percyben is csalódik)tehát nem csodálkozom,hogy vele kedvesebb mint a többiekkel.

Harry szereti persze,de nem hinném,hogy jobban mint a saját gyerekeit.

A horcrux pedig csak össze akarta zavarni Ront,mint ahogy azzal is,hogy Hermionet és Harryt egy párként mutatja meg Ronnak....Tehát a horcrux hazudik.

dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maneko ***** válasza:

Szerintem jó anya.

Az ikreket azért keveri csak, mert a fiúk mindig összezavarják. A legelső jelenetben, ahol beküldi Fred-et a kilenc és háromnegyedik vágányra, először Frednek hívja - helyesen -, de Fred úgy tesz, mintha George lenne. Szóval szerintem Molly tudja, melyik gyereke melyik, csak a fiúk mindig megviccelik.

A horcrux... annyiban igaza volt, hogy Molly valóban akart egy lányt - szerintem az összes fiánál reménykedett, hogy lánya lesz. De a horcrux nyilván csak Ron negatív érzéseit nagyította fel, hogy így megszerezhesse magának, ahogy Ginny-t annak idején - legalábbis gondolom. Az, hogy Molly Harry-t jobban szereti, szintén nem teljesen igaz... inkább úgy helyes, hogy úgy szereti Harry-t, mintha a fia lenne ő is - ezt ki is mondja az ötödik részben asszem. Mert ugyebár a hét gyerek annyira kevés, kell még oda :D Harry-t szerintem azért is kedveli ennyire Molly, mert árva.

jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Weasley-ék hiába vannak mintacsaládnak beállítva, nem azok. Csomó eltemetett dolog van ott, de ez nem gond, ettől reálisabb, a legtöbb családban vannak csontvázak a szekrényben. Molly sem a legtökéletesebb anya, de nem is kell, hogy az legyen.
jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk a horscux hazudik, illetve Ron félelmeit vetíti ki.


Nem tudom, hogy Molly jó anya-e, szerintem nem annyira, de én nem igazán szerettem, mint karaktert.

jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én most olvasom újra, és szerintem se valami klassz karakter. Nem túl összetett, azon kívül, hogy anya + folyton zsörtölődik és aggódik, nem sok szerepe van. (Értem, hogy Harrynek anyafigura és ezért fontos.) Elvileg a Rend tagja, de nem vesz részt soha semmiben, egy akciónál sincs ott, csak annyit látunk belőle, hogy főz meg zoknit stoppol. Az egyetlen Renddel kapcsolatos jelenet, amikor ugye Harrynek elmondanak ezt-azt, abban is csak aggódik, mást nem csinál, csak akkor nem értem, minek van benne...
jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!