Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen Harry Potter-hez...

Milyen Harry Potter-hez hasonló könyvek vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves fiú vagyok, és bánt a gondolat, hogy életemben még csak 1 könyvet olvastam végig (meg vagy 100 mangát).

Egyedül a Harry Potter bölcsek köve kötött le, és az nagyon tetszett, de a második résznél, el is vesztettem az érdeklődésem.

Olyan könyvet keresek, mint az. Imádom Star Wars 4-5-6ik részét, de úgy hallottam a könyv nagyon unalmas.

Szeretem az isekai animéket, az elvarázsolt világot, azt ha valami nagyon elgondolkodtat és imádok vitázni és vitákat hallgatni.

Szeretem a kosárlabdát, és érdekel a második világháború. Szerintem az a legérdekesebb történelmi korszak.

Milyen könyvet ajánlanátok nekem?



febr. 2. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A pusztítás útja.
febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Narnia Krónikái (hét részes sorozat)

A végtelen történet.

febr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jonathan Stroud: A ​szamarkandi amulett


Jessica Townsend: Nevermoor

febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kifejezetten Harry Potterhez hasonlót nem tudok sajnos, max a Narnia krónikáit, de őszintén, szerintem az valami rohadtul unalmas volt, mondjuk a könyvet nem is olvastam, csak a filmet láttam, szóval nem a legrelevánsabb a véleményem


Amúgy én is csak Star Wars könyveket olvasok kb, ha szereted a Star Warst akkor első körben ajánlanám a Darth Bane trilógiát (szerintem az 1. is ezt írta, ugyanis a Darth Bane trilógia első könyvének címe A pusztítás útja), ha az se jön be akkor engedd el szerintem.


Nagyon minimális szépirodalmat olvasok, de annak semmi köze a Harry Potterhez, ha szereted a picit absztraktabb, elvontabb dolgokat, sokat gondolkozol saját magadról, a világról, (mivel írtad hogy szereted ha valami elgondolkodtat és szeretsz vitázni/vitákat hallgatni, ezért asszociálok arra, hogy talán jó irány lehet), szeretsz filozofálgatni akkor van pár dolog amit ajánlani tudok (bár ezek közül van ami nincs is magyarul sajnos):


- Herman Hesse: Demian

- Atsushi Nakajima: The Moon Over the Mountain

- Kafkától bármi, bár én csak az Átváltozást olvastam

- Ivan Turgenev: Első szerelem


Direkt nem túl hosszú könyveket írtam (100-200 oldal), szóval ha nem tetszik is hamar "túlvagy" rajta, gyorsan el tudod dönteni hogy egyáltalán érdekelnek-e az ehhez hasonló dolgok, vagy nem


De mondom, ezeknek nyilván semmi köze már a Harry Potterhez, szóval ha olyanokat keresel, akkor inkább bele se kezdj

febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem nagyon hasonlít a Harry Potterre viszont mivel szereted a történelmet próbáld ki a Percy Jacksont.Ez a görög mitológiáról (Istenekről)szól.Szerintem érdekes lehet neked
febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Emily ***** válasza:
Én olvastam és nagyon szeretem a Narnia Krónikáit, tudom ajánlani.
febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a többi részét is a Harry Potternek a 4. résztől kezdenek igazán izgalmasan lenni
febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dinnye2 ***** válasza:

Gyűrűk Ura

Panthera

A tél jegyesei

A Narniát én is ajánlom

febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köd triológia (köd hercege, stb...)
febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előttem már írták Jonathan Stroud regényét. Én is ajánlom, plusz a trilógia másik két részét is, és negyedik előzménykötetet is.
febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!