Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyit kereshet egy könyvkiad...

Mennyit kereshet egy könyvkiadónál egy korrektor?

Figyelt kérdés

febr. 17. 12:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Megéri egyáltalán elvégezni?
febr. 17. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiadóban dolgozom, de magam sem tudom. Nem beszédtéma. A szórás nagy. A 2006-ban kezdődött válság nagyon megtizedelte a szakmát. Sok cég tönkrement. Nyomdák is, nem csak kiadók. A mienk kicsi, közel az összeomláshoz. A fizetések is ezzel arányosak. Tudom, semmire nem mégy ezzel a válasszal. Megkérdezni sem tudok senkit, mert nincs máshol dolgozó korrektor ismerősöm.


Van korrektor tanfolyam? Milyen alapok kellenek hozzá? Annyi biztos, hogy a megrendelő nem fizeti meg. Sokszor halljuk az ügyfeleinktől, hogy „Miért fizessek én, amit maguk elrontottak?”.

A magyar nyelv ismerete alapvető követelmény. A nyomtatott sajtóban olyan dologra is figyelni kell, amire általában nem. Vagy legalábbis nem végzetes.

Egy példa: nyelvtanilag helyes elválasztás, de újságban, könyvben mégsem maradhat. Pl. kályhacső így: kály-/hacső. Vagy 8-10 azt jelenti, hogy kb. 8-10. De a 8–10 nem kevesebb, mint nyolc, nem több, mint tíz.

Ha nem mennyiségi szerepe a fontos, akkor a számokat betűvel írjuk szövegben. Sok példa közül egy: II. világháború.

Egy igazán jó korrektor egy kicsit lektor is. Bár nem feladata, de pl. a mienk rákérdez, hogy biztos, hogy bombáról van szó ebben a mondatban? Nem inkább gránát? Vagy szakszövegben a tank kifejezést jelzi, hogy a magyar haditechnikai szakirodalomban ez hibás.

A szakma gyakorlata nem csak tudást igényel, de a fékezve olvasás képességét is.

febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

No, találtam egy oldalt, hogy mennyire hiteles, azt nem tudom.

Dátum nincs. Eszerint bruttó 295-481 ezer forint között.


[link]

febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!


Igenis sokra megyek az információiddal.

Ezek szerint, ne csak ezzel a szakmával akarjam szerezni a kenyeremet, legyen más tervem is, ugyanis nagyon ingatag szakma.


Úgy gondolom leginkább akkor tudok helyt állni ezzel, ha minél jobban próbálom magamat fejleszteni, igazam van?


Mondjuk ne csak magyar szakra menjek egyetemre és a többi kötelező dolgot végezzem el, hanem más részlegeket is tanuljak.


És azzal kapcsolatban tudnál tanácsot adni, hogy milyen helyekre menjek tanulni, hol kapjak több tudást a szakmáról?

febr. 17. 19:44
 5/6 anonim ***** válasza:

2019-es infóim vannak, akkor kb. 3-6ezer között volt egy ív (nem egy oldal!).

Nem hinném, hogy azóta sokat emelekedett volna.

febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohhh, hát az nem a legtöbb...
febr. 20. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!