Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek tetszene egy ilyen...

Kinek tetszene egy ilyen könyv? Többi lent.

Figyelt kérdés

Időutazós könyv, címe még nincs de már megvan az előszó.


Előszó


Üdvözöllek itt a könyvemben olvasó! Szeretném, ha tudnád, hogy miről olvashatsz itt. Ez nem egy szokványos könyv. Ez nem egy lánc, állat vagy csalimese, de még csak nem is egy egyszerű regény, ez itt, amit a kezedben tartasz és épp olvasol egy fantasztikus, csodákkal teli időutazás, amely akár hiszed, akár nem valójában megtörtént. A főszereplőnk egy 13 éves lány, akit Lillának hívnak és nemrég költözött el Budapestről, ahol eddig lakott, Egerbe egy teljesen új és szokatlan városba, ahol egy ismeretlen közeg vár rá mind az iskolában mind pedig hétköznapi téren, boltokban, az utcán, sőt még a házukban is. Pesti barátnőjével, a mindig vidám és tettre kész Annával most már csak telefonon tartja a kapcsolatot, de még így is elválaszthatatlan barátok maradnak örökké. Történetünk pedig pont itt kezdődik. A történelmi dátum: 2023. február 16.


Ez alapján ki olvasná el? (Célközönség 12-16 éves korosztály)



febr. 17. 20:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem tetszik, izgalmasan hangzik:)

16/L

febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 10-12 éves korom körül olvastam ilyesmit, kamaszként ezek már nem kötöttek le. Viszont biztos nagyobb kedvvel olvasná mindenki, ha a helyesírásra jobban ügyelnél.
febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább tartalom, vagy esetleg fülszöveg, nem pedig előszó. Igazából előszó nem is muszáj egy könyvbe.


Én pont beletartozok ebbe a korosztályba, de nem köt le. Bár tény, hogy eleve nem szeretem ezt a témát. Bár, ha nagyon-nagyon jónak ígérkezik, akkor elolvasom az ilyet is, hiába nem szeretem a zsánerét. Mivel kezdő íróként szeretek minél több témában olvasni. Ezt javaslom neked is.

febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Engem ez a rövid írás ami inkább fülszöveg mint előszó nem fogott meg. Nem látok ebben olyat ami miatt bármi különleges lenne, amiért érdemes lenne elolvasni. Persze ez attól is függ hány oldalas lenne ha ilyen 120 oldalas akkor talán belekezdenék.
febr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régies ez a kibeszélő (és lefelé beszélő) narrációs stílus, ezt egy mai fiatal azonnal lerakná. Másrészt a bevezető szövegből az derül ki, hogy Lilla életében az a nagy fordulat, hogy új helyre költözik. Meg van említve, hogy lesz a történetben időutazás, de ez kevés, ugyanis ez lehetne az érdekesebb elem, mégsem látjuk, hogy mi lesz a történet, amit ez a rövid bevezető ígér.

Azt írd le ilyen rövid részletben, hogy miért érdekes a te történeted, miben más, mint a több millió másik könyv. Mert "új városba költözik a lány/fiú" témában van hatmilliárd történet; időutazósból is legalább fele ennyi.

febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, miről szól az időutazós szál. Önmagában az, hogy költözés van benne, még nem annyira érdekes, elcsépelt is (bár Eger mint helyszín nem gyakori modern regényekben, szóval ez érdekessé teheti).
márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%
6# A kérdező azóta le tett az időutazós könyvéről, törölte és egy videójátékosat kezdett el. Bár eleve nem volt jó. Tele írta város vs. vidék sztereotípiákkal, pontatlanságokkal és irreálissággal. És még el is sietette.
márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért érdekelt volna, szeretem segíteni a kezdő írókat.
márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%

8# Itt van a Kérdező kezdőoldala wattpaden, ott tevékenykedik, az egyik kérdése alatt írta le. A bemutatkozás részben leírja, hogy eredetileg időutazós könyvet szeretett volna írni, bla, bla.

[link]

márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

10# Mi ez a személyeskedés? Biztos te vagy a kérdező? És ez a sok anyázás? Tanuld meg kezelni az indulataidat.


Vidéknek hívunk mindent, ami nem a főváros, vagyis Budapest. Nézzél utána. És igen, egy könyvnek nem szabad elrugaszkodnia a valóságtól, hacsak nem fantasy, sci-fi, stb. A tiédet sci-fi-nek lehet mondani, de ami a jelenben van, az legyen reális. A mentősök nem röhögnek ha valaki hívja őket, főleg ha fiatalról van szó.

Miért húztam ki? Segíteni akartam, építő jellegű kritikát írtam. Az hogy te nem annak vetted, az nem az én bajom. Tipikusan az az ember vagy ezek szerint, akit a wattpad közösség csak úgy hív: amatőr, kezdő író, akinek nem a kiadás a célja, csak leírja az agyament gondolatait. Legalábbis ez a kategória nem fogadja meg a tanácsot. És írtam jobbat. Ki is adták az újságban két versemet, amit egy költő hagyott jóvá. Úgyhogy leállhatsz.

márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!