Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány szavasnak kéne lennie...

Hány szavasnak kéne lennie egy kéziratnak?

Figyelt kérdés

Első alkalommal írok történetet, és nem nagyon tudom, hogy mennyi az a szómennyiség, ami az első fejezetnek megfelelő, és még érdeklődési szinten tartja az olvasót. Ez kézirat lenne elsőnek, így ha lenne majd pár jelentkező, aki vetne rá egy pillantás és őszintén elmondaná, mi kéne még bele, mi nem, hogyan érdemes tagolni, bemutatni dolgokat/szereplőket, bármi ilyen jellegű dolog, annak nagyon örülnék. ^^

Interneten olvastam már ezekről, de számomra több segítséget nyújt egy tapasztalt vagy akár kevésbé tapasztalt író, vagy olvasni szerető emberek véleménye.

Köszönöm!



febr. 18. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem terjedelem kérdése, önmagában akkora, amekkora. Ha minden oké vele, akkor nem lesz se bántóan rövid, se fölöslegesen terjedelmes. Mármint szokatlanul hosszú azért lehet olykor, ha már az elején van valami szövevény, például 12 azonnal magával ragadó, párhuzamos történetágat kilősz, amik valahol, akár csak legvégül is, eggyé válnak valahogyan. Túl sokmindent nem érdemes bevezetni a legelején persze, inkább csak könnyen kezelhető dolgokra jó szorítkozni, és tudni kell, hol jó abbahagyni ahhoz, hogy ne legyen "reklám következik" érzés se, de tudjon az olvasónak a nap hátralevő részére visszatérő gondolatcsomagokat adni, amiktől leginkább a sztori folytatódása felé venne kanyart. Nem egyszerű úgy csinálni, hogy megmaradjon amolyan kedvesen galádnak az olvasó faképnél hagyása, és hogy édes legyen a sértődés, amivel várja a folytatást, de ha olvasóként nagyon hasonlítasz a közönségedre, akkor felfrissülten, jó esetben korán reggel valamikor, rá tudsz nézni a saját anyagodra úgy, mint aki először olvassa, és át tudod élni az olvasói izgalmakat elvonatkoztatva attól, hogy a szöveget mintha kívülről fújnád úgy egyébként. Jó, könnyen lehet, hogy nem jön magától, de érdemes kinyitni ezeket az ajtókat belül, hétköznapi szándékkal, semmi mással.

Nyugodtan küldd privátban, ha +1 teljesen szubjektív élménybeszámolóra lenne szükséged, szívesen átrágom, ha nem olyan, hogy már alapjaiban szélsőséges vagy ilyesmi.

febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ideális szó szám. Ha csak pár szavas az is lehet jó. Ha 1000+ szavas az is. Nyilván attól függ hogy van megírva.


Nekem küldheted nyugodtan, ha gondolod. Olvasni is szeretek, és könyvet is írtam már egy párat.

febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eddig négy regényem jelent meg, most van előkészületben két újabb mű.

Soha nem számoltam sem a szavak számát, sem karaktereket írás közben.

Első alkalommal a terjedelemszámításnál kerül ez elő, amikor a kiadó kalkulál a költségekkel. Magam szoktam tördelni, és a QuarkXpress képes arra, hogy létrehozza a szükséges mennyiségű oldalakat. Van, amikor már eleve megadom az oldalszámot, hogy mennyire jön ki.

Van olyan művem, amelyben nincsenek fejezetek egyáltalán. És olyan is, amelyben alcímek, fejezetek, alfejezetek is találhatók.

Akkor nyitunk új fejezetet, amikor a szöveget el kell különíteni az előzőtől. Pl. más helyszínen folytatódik.

febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!