Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az alábbi írók, mely műveivel...

Az alábbi írók, mely műveivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Virginia Woolf

William Faulkner

Sylvia Plath

Thomas Pynchon

James Joyce

Samuel Beckett

James Baldwin

Shirley Jackson

Kazuo Ishiguro

John Updike

Cormac McCarthy

Henry Miller

Raymond Carver

Salman Rushdie

Jane Austen


Ha valamelyik író munkásságát ismeritek, akkor szívesen fogadnék 1-3 művet, amivel érdemes kezdeni.


Eredeti nyelven szeretném őket olvasni, így előnyben részesítem a rövidebb írásokat, mivel még nincs sok gyakorlatom.



febr. 21. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Jane Austin: Emma; Büszkeség és balítélet

John Updike: Nyúlfark és más történetek; Apám könnyei és más elbeszélések

Sylvia Plath-tól az Üvegbúrát olvastam csak, de azt első nekiugrásra erősnek találnám.

James Joyce stílusát nem nagyon szeretem, ha olvasol tőle ne az Ulysses-sel kezdjed.

William Faulkner-től ezeket olvastam: Fiam, Absolon; Megszületik augusztusban; Míg fekszem kiterítve. Elég nehéz olvasmány mindegyik. Hogy melyik művével lenne érdemes kezdeni, azt nem tudom megítélni.

De csak rajtad múlik, ha szeretsz olvasni, akkor csak el kell kezdeni!


A többiektől még nem olvastam, Kazuo Ishiguro-val szemezek egy ideje.

febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jane Austennél kezdésnek a Büszkeség és balítélet, másodiknak én A mansfieldi kastélyt ajánlanám, nem az Emmát.
febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sylvia Plathtól én az Üvegbúrát ajánlanám elsőnek,illetve van egy novellás kötete az ötvenkilencedik medve az is jó. A naplóját viszont kezdetnek nem ajánlanám
febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!