Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egyes könyveknél a fejezetek...

Egyes könyveknél a fejezetek elején miért van több szó is teljesen nagybetűvel írva?

Figyelt kérdés

Pl:

[link]


Eddig csak e-book-ban láttam ilyet, s azt hittem hogy valami megjelenítési/konvertálási/(kalózkodási) hiba, de most nyomtatottban is láttam.



márc. 11. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Napjainkban talán kevésbé divatos tipográfiai megoldás fejezetkezdésként, mint ahogyan az iniciálé is. Csupán ezért tűnhet furcsának számodra. Kiemelési lehetőség a kiskapitális használata.
márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itthon könyveinek, amiben ugyanígy van.

Meg nem gondolkodtam ezen miért, fel sem tűnt amúgy, csak most ahogy ezt a kérdést olvasom.

márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:
53%
#1: Igen, a kiskapitális használata is egy kiemelési lehetőség vagy fejezetkezdő formázás lehet – de a képen nem az van, hanem csupa nagybetű.
márc. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

No igen, de hát hol van ma már a szakmai igényesség?

A régi kollégák úgy vélekedtek, hogy a QuarkXpress azért olyan népszerű, mert a hülye is tud tördelni vele. Nem lesz tökéletes, de elhiszi magáról. Meg ki veszi meg egy-egy betűcsalád összes metszetét?

A 90-es években egyszer vettem a cégnek egy Times CD-t. Semmi más nem volt rajta, csak annak a különböző metszetei.

Ugyanakkor volt 1000 Ft/CD termék, tized annyiért.

A Quark meg kurzív betűt tud varázsolni akkor is, ha nincs telepítve. Meg kiválasztod a kiskapitálist, amit nagyból próbál megjeleníteni.

márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!