Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján választasz könyvet...

Mi alapján választasz könyvet és milyen témájú könyvek érdekelnek?

Figyelt kérdés

Mi az, ami általában érdekel?

Tudatosan választasz könyvet, vagy, ami éppen megfog?



#Könyvvàlasztàs.
márc. 14. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában kedvenc írók alapján. Főleg krimiket és családregényeket, történelmi témájú regényeket, életrajzokat és útleírásokat szoktam olvasni. Persze, előfordul, hogy csak úgy szembejön valami. Néha ezekből is felkerül egy-egy író a listára. (De amilyen drágák a könyvek mostanában, egyre ritkábban kockáztatok, inkább már kedvelt írók könyveivel biztosra megyek.)
márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök ajánlásai.

Könyváruházak oldalainak böngészése közben megtetszik valami.

Valahol hallok, olvasok egy könyvről és utánanézek.

Rákeresek kedvenc írókra, sorozatokra, hogy van-e új könyv vagy olyan, amit még nem olvastam.

márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel molyozok, így gyakran előfordul, hogy kihívás teljesítése miatt olvasok el egy könyvet, amúgy nem tenném. És ez nagyon jó, mert rájöttem, hogy nagyon komfortzónán belül vagyok, így viszont számomra új dolgokat ismerek meg.
márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak kedvenc íróim, témaköreim, de szeretek kilépni a komfortzónámból. Ilyenkor baráti vagy internetes közösségek ajánlásai alapján választok, illetve a használt könyvek piacán nézelődök (antikvárium, Marketplace, Vinted), mert ha 1-2 ezer forintért veszek egy könyvet és mégsem tetszik, akkor ekkora összegtől még nem dőlök a kardomba.
márc. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bemegyek a boltba, és megkeresem a kedvenc részlegem, ami a krimi, thriller, rejtély kategória részlege, és ami megtetszik, azt megveszem.

De van, hogy online rákeresek a kedvenc íróimra, és ha van új könyvük, vagy valami amit nem olvastam még, akkor megveszem.

márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tudatosan választok. :) A legnagyobb kedvenceim műfaj tekintetében horror, fantasy krimi, orvosi krimi, jogi krimi, romantikus, scifi, és újabban a klasszikusok felé is szívesebben nyitok és tetszenek amiket eddig olvastam. Pl Elfújta a szél, Monte Cristo grófja, Kisasszonyok, Üvöltő szelek, Jane Eyre, Twist Oliver, Ulysses, Titkos kert, A skarlát betű, Kreutzer szonáta, Dorian Gray arcképe, Egy tiszta nő, Lady Chatterley szeretője, Büszkeség és balítélet, Veszedelmes viszonyok stb.

Megvan az alap érdeklődési köröm, + követem több booktuber csatornáját, ott is rengeteg az ajánlás, és ha valami megtetszik, elolvasom.😊

márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Öko- fenntarthatóság témában választok, aztán, amikor ezt ki akarom pihenni, akkor valami ifjúsági, sci-fi-t.
márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!