Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Erről milyen véleménnyel vagytok?

Erről milyen véleménnyel vagytok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok azzal ha vesztek is könyvet és rá van írva a könyvre, hogy letehetetlen aztán majd később otthon jöttök rá, hogy közben mégsem az esetleg nagyon ritka az a könyv amire ez igaz. Ha csak azért van rá írva az, hogy letehetetlen, hogy vegyük meg.

Mert akkor ezzel kicsit manipulálják az embert a vásárlásra, hogy vegyük meg.



márc. 21. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért járok könyvtárba.

Ami jó, azt később megveszem, legyen otthon belőle egy nekem is.

Ami még nem jó, azt nem sajnálom, hogy nem vettem meg.

márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen manipuláció. Én jártam úgy egy könyvvel hogy minden könyvajánló blogger, minden kiadó ajánlotta a könyvet, mindenkinek tetszett. Nekem nem, végig se olvastam. Ízlések és pofonok.
márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dinnye2 ***** válasza:
100%
Ezt nem tartanám manipulációnak, mert lehet, hogy sokan letehetetlennek tartják, csak neked nem jött be.
márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a Való Világban, ahol ezernyi hamis információval, reklámmal bombázzák az elmédet.
márc. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok száz elolvasott könyvvel a hátam mögött megtanultam, hogy csak a saját ízlésemben bízzak. El szoktam olvasni a moly.hu értékeléseit, de sokszor van, hogy egy felkapott, magas százalékon álló könyv nem tetszik és az is, hogy az ott lehúzott vagy alig olvasott könyv is bejön. A fülszövegben/borítón írt méltatásokra pedig még annyit sem adok, mint az olvasói értékelésekre, mert azok csak reklámfogások.

Én éppen ezért antikváriumban vagy neten szoktam használt könyveket venni a bolti árnál lényegesen olcsóbban. Ha nem tetszik, akkor nem fáj annyira, hogy megvettem 1-2 ezer forintért.

márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Miért, a marketing nem manipulálja egy kicsit az embereket, hogy vegyék meg a dolgokat? Végül is értékesíteni(is) szeretnénk a hirdetésekkel. :D


De ez is egy attól függ kérdés. Valaki az almát szereti, valaki a körtét, és mindketten a saját preferenciájukra mondják, hogy finom, de közben te egyiket se szereted. Na, ilyen egy könyv is! Valaki azt mondja, hogy a krimik a legjobbok, valaki csak fantasy-t szeret olvasni.


Szerintem ez is olyan kérdés, hogy te mit szeretsz jobban, te milyen véleményen vagy. És ha csak ez az egy szó alapján veszed meg a könyvet a fülszöveg elolvasása nélkül, akkor nem mások voltak a hibásak, ha neked nem tetszett, hanem te mert miért nem olvastad el a szöveget, vagy jártál utána, hogy milyen könyvről is van szó.


Szóval végső soron így is, úgy is te döntesz, hogy megveszel-e valamit vagy sem. :D

márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez marketing, tehát definíció szerint manipuláció, csak épp társadalmilag elfogadott.


Nem kötelező hallgatni rá. Megteheted hogy nem mások véleménye, ajánlása alapján veszel meg bármit is, hanem utána jársz rendesen.

márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy "letehetetlen", mindig csak egy-egy vélemény. Szerencsésebb esetben valódi olvasói vélemény, amit például külföldi könyvértékelős oldalakról szednek és befordítattnak (műfordítóként dolgoztam, velem is csináltattak ilyet), máskor pedig egyszerűen marketingfogás. De ezt kábé mindenki tudhatja, és lehet, hogy húsz embernek valóban letehetetlen lesz, csak pont a te ízlésednek nem jön be.
márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!