Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a dark romance?

Mi az a dark romance?

Figyelt kérdés
Mint műfaj úgy értem. Mik a jellemzői egy ilyen könyvnek?

márc. 23. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A toxikus kapcsolatokat, és/vagy a férfi erkölcsileg elfogadhatatlan cselekedeteit a nőkkel szemben romantizálják.

Legalábbis, amiket én olvastam, ezek voltak a jellemzők. Például a Haunting Adeline, ami az egyik legfelkapottabb, abban is szerepel a szexuális erőszak minden mennyiségben, de ezt az írónő egy romantikus kapcsolatként ábrázolja.

márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Egy műfaj, ami azért született, hogy megéljenek a booktuber hisztérikák, akik ontják magukból a dühös kritikákat a dark romance regényekről. Szerintem az angol booktuberek nagy része főleg ezekről videóz és persze mind nagyon mérges és nyugtalan és felháborodott, rekord megtekintésekkel a csatornájukhoz mérten.


A személyes véleményem, hogy aki fikción kiborul az nem egészen normális vagy kamuzik, mert tudja ez hoz megtekintést a videóinak. Egy csomó durva műfaj létezik a horrortól a grimdark dolgokig, ahol beleznek, darabolnak, aprítanak, csonkítanak embereket, állatokat mindenfélét (body horror minden mennyiségben), de amint valaki szadista szexuális kapcsolatról ír rögtön elkezdenek hárpiaként savat köpködni.


Szerintem a kiadók is azért ugrottak rá a műfajra, mert a gyűlölködés olyan reklámot csinál ezeknek a regényeknek, hogy sokan veszik.

De mondjuk ez tény, hogy sokkal többen néznek meg arról kritikát, hogy "ez milyen szar volt", mint arról, hogy "ez milyen jó".

.

márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!