Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehetne belőlem író,...

Hogyan lehetne belőlem író, költő, ha nem szeretem a nyilvánosságot?

Figyelt kérdés

Szeretnék alkotni, könyveket, verseket írni, és ezzel valamennyi pénzt keresni.

Azonban gyűlölöm a nyilvánosságot. Nem akarok interjút adni, előadásokat tartani, még csak a díjátadóra sem mennék el.


Megoldható ez így?


márc. 26. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden további nélkül. Nem te lennél az egyetlen.
márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Álnév, kiadóval megegyezel, aztán hajrá.

Franz Kafkának tán életében semmi írását nem adták ki, mondjuk nem is ebből élt.

Viszont a The Residents együttes tagjairól máig nem lehet tudni, hogy kicsodák, minden koncertjükön maszkot viselnek.

márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
Igen, ezzel én is így vagyok. Szeretek írni nagyon, főleg meséket, fantasy történeteket. Mivel autista vagyok, képtelen lennék szerepelni bárhol is az emberek előtt.
márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Több könyvem megjelent már, saját néven, veszik is az emberek. Na nem tömegek állnak sorba, de elmegy. A kutya nem foglalkozik velem.
márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így paradoxon: verseket írni, és ezzel valamennyi pénzt keresni

Versírásból még sosem gazdagodott meg senki. A költők többnyire csak költenek arra, hogy megjelenjen a verseskötetük, de azokat a kutya nem veszi meg.

Ha jó regényt írsz, az más. De ahhoz is sokminden kell, főként szerencse. Írhatod álnéven, köthetsz olyan szerződést kiadóval, hogy nem adhatják ki a neved.

márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze meg lehet oldani.

Miért pontoztátok le 3-mas válaszolót? Azért, mert autista, vagy mi?

márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Két irányból reagálnék erre a kérdésre.

Egyrészt, persze, az íráshoz nem "kell", hogy nyilvánosság előtt szerepelj. A dedikálás, interjúk a népszerűséget növelik, ezáltal az eladást. De író lehetsz akkor is, ha ezeket nem teszed meg.

Másrészt ritka naiv hozzáállás, hogy pénzt akarsz ezzel keresni, mert kb ma Magyarországon 5 ember van, aki megél az írásból :) Inkább veszteséges, mint nyereséges ez egy írónak. Költőnek meg kb csak kiadás lenni, nem kelendőek ma már a versek.

Írni azért ír az ember (akár versek, akár prózát), mert akar, mert muszáj neki, mert hajtja rá a vágy. Dicsőség, ha valaki elég jónak tartja ahhoz, hogy kiadják, még nagyobb dicsőség, ha olvassák az emberek, kapsz visszajelzéseket, vannak rajongóid, stb.

A kérdésedből nekem az jön le, hogy te nem is írsz, vagy legalábbis nem komoly szinten, de már azon a nemlétező nyilvánosságon ájuldozol, amit Magyarországon népszerű íróként sem kellene túl komolyan venni. Nem leszel ettől sztár.

márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Sehol nem vagy még, és már rögtön díjátadók miatt aggódsz... ne félj, nem kötelező átvenni az irodalmi Nóbel-díjat! Egyezzünk meg abban, hogy az érte járó lóvéról a javamra lemondasz. Így te is és én is nyugodtak lehetünk.


Magyarország meg amúgy sem az az értelmiségi fellegvár, ahol széttépnek a rajongók egy írót :D

márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, inkább csak az írásra koncentrálj, ezek csak kifogások, hogy ne írj. Szóval írj, a díjat majd átveszed álarcban, vagy postán.


Itt van pl. ő:

[link]

márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!