Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi időt szoktatok tölteni...

Mennyi időt szoktatok tölteni átlagosan írással?

Figyelt kérdés
Természetesen a kérdés azokhoz szól, akik foglalkoznak ezzel. Milyen műfajban írtok? Mennyi időt szántok rá az írásra? Ez általában mire elég, mennyit haladtok?

ápr. 5. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Jórészt verseket írok, azok van amik nagyon rövid idő alatt elkészülnek, pláne ha elkap az ihlet, de van hogy hosszabb ideig tart, hogy tényleg elégedett legyek vele.

Van, hogy a főbb gondolatokat a buszon gyorsan bepötyögöm a telefonba, aztán amikor több időm van, csiszolgatom még.

ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában fél évet, bár már lassan egy év lesz belőle, az ismeret szerzéssel töltöm, hogy jártas legyek a témákban, amiket feldolgozok, és hiteles is legyen.

Az írás része, pedig attól függ mikor mennyi időm van. Vagy van-e ihlet/energia. Van, hogy egy nap leülök és helybe megírok két fejezetet, de egy fárasztó nap után egyáltalán semmit nem írok. Mikor hosszabb kihagyás van, akkor javítgatom a pontatlanságokat, értelmetlenségeket és helyesírási hibákat. Vagy törlök ki sorokat, mert túl fogalmaztam valamit.

ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most van nyomdában egy hatszáz oldalas regényem. Nem tudnám megmondani mennyi idő volt megírni. Nagyon ki tud zökkenteni bármi. Jó esetben leülök a gép elé, és a történet elkezdi írni magát. Én csak gépelek. Húsz-harminc oldal elkészúl egy lendülettel. Aztán hekekig semmi.

Egy hármas identitású lány élete. Ausztriában jelenik meg leben und... címmel.

ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Alkotói válságaim alatt is 15-20 percet minimum írok naponta, mert ha nem teszem, akkor utána hónapokig, akár másfél évig képes vagyok nem írni. Max ha valami nem jó, azt kihúzom, vagy ha épp ilyenkor kezdtem valami újba, amit nem tudom, hogy hogy folytassak, akkor félreteszem.

Amúgy változó. Rendszerint igyekszem úgy nekikezdene, hogy minimum kettő órám legyen rá, aztán vagy kitöltöm ezt az időt, vagy nem, vagy írok tovább. Maximum 4 óra után mindig megzavar valami. Mit tudom én, családtag, kolis társak, éhség, álmosság, a lejátszási lista vége, áramszünet, hörcsög, vagy elzsibbad vanalmi testrészem, megmozgatom, aztán nem ülök vissza.

ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Aktív írással... nem tudom, amikor ihletem van, akkor simán megírok 2-3 fejezetet két nap alatt, máskor meg napokon át semmi, de olyankor javítok, átolvasok. A "történetben" tartom magam.


Fantasyt írok.

ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Általában 3 időszakom van:

1) Amikor hónapokig hozzá se nyúlok a könyvemhez (ezt utálom)

2) Amikor aránylag jól írok, napi 2-5 oldal összejön

3) Ez főleg szünetekben van, mint pl most is, napi 10+ oldal összejön.

ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy regényt írok a fióknak. Egy jelenet egy este. Cc 4 óra. Plusz később a megrágás, átírás.


Vagyis nagyon lassan haladok

ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szellemi munkát végzek, így esténként kevés energiám marad arra, hogy még a regénnyel is foglalkozzak. Ha van kedvem, akkor este olyan fél A/4-es oldalt írok meg, hétvégente és szabadság alatt többet. Egy kb. 400 oldalas könyv nagyjából másfél évbe telik.
ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!