Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok véleményt mondani a...

Tudnátok véleményt mondani a regényemről?

Figyelt kérdés

Egyszer már tettem fel ilyen kérdést erre a történetre, és kaptam is rá kritikát, most pedig a "javított" (inkább átírt, de ja) verzióra lennék kíváncsi, hogy ez milyen lett. Nem összehasonlítás érdekel, ezért sem rakok ide "előző verziós" linket, szimplán az érdekel, mit gondolnak az emberek a jelenlegi állapotról.


Urban fantasy, Budapesten játszódik, saját világos történet. A legnagyobb változás, hogy az E/1 nézőpontot közeli E/3-ra váltottam, amiben kicsit még bizonytalanul mozgok, szokom.


[link]



ápr. 8. 08:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10:


Áh, szóval fantasyban nem használhatok tündéreket, vámpírokat és vérfarkasokat, mert már mások használták, értem. Ha tündér nem lenne, akkor gondolom, Alkonyat kopi lenne, vagy esetleg Underworld.


Az külön nagy tehetségre utal, hogy minderre egy prológusból következtettél, főleg a történet ívére. Éreztem én, hogy túl szép az első pár válasz, és jó nagy hülyének érzem magam, amiért reménykedtem, hogy nem jelennek meg azok a bizonyos válaszolók, akik csak azért lehúznak másokat, hogy magukat jobbnak hihessék 🙂 "Öröm" látni, hogy az írói körökben még mindig nem lehet segítő kritikát adni, hanem le kell húzni a másikat, mert azt hiszed, neked attól jobb lesz.

ápr. 12. 06:55
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

#11 bocsi. Nekem akkor sem tetszett, leírtam miért. Ha nem akarsz ilyen véleményekkel szembesülni, kérdezd a barátaidat és ne az anonim internetes közösségeket.


Ami a válaszod többi részét illeti, remélem lesz annyi eszed, hogy a marketinget valaki másra bizod, mert ha egyetlen negatív vélemény így kiakaszt és vagdalkozol miatta, nem leszel túl megnyerő az olvasók számára. Továbbá, üsd fel a szótárat: az építő kritika nem feltétlenül pozitív, ahogy a pozitív kritika sem feltétlenül építő jellegű.

ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Rengeteg kritikát kaptam már, és ki tudom szűrni, mikor mond valaki blődséget, és mikor akar csak vagdalkozni, hogy bánthasson valakit. Amikor valaki azt írja egy prológus elolvasása után, hogy rossz a történet íve, vagy mivel bizonyos lényeket tartalmaz a történet, ezért automatikusan kopizom valami mást, akkor az nem építő kritikának számít, hanem csak mindenáron bele akarsz kötni valamibe.


Építő kritika akkor lenne ilyen megjegyzés, amikor már legalább a történet felét elolvastad, amiből már lehetne is látni, hogy rossz-e az ív, illetve kopizik-e valaki. Amíg ezt a véleményt egy prológus alapján vágod hozzám, addig tudom, hogy ez a "kritika" nem releváns, mert semmiképp sem tudhatsz annyit a regényről, hogy igazad legyen.


Nem pozitív kritikát vártam, hanem olyat, amit tudok hasznosítani, mert nem csak "minden áron be akarok szólni valamire" stílusban íródott. A legutóbbi kritika, amit kaptam az előző verzióra, egy rendesen kifejtett vélemény volt, ami kiemelte, mik a problémák, és képzeld, megfogadtam minden pontját, jelenleg azt a verziót olvasod, amit annak hatására írtam, pedig az a kritika sem volt pozitív, hanem minden hibámat kiemelte. A különbség a kettő között, hogy az a véleményező tényleg az szövegre és a történetre reflektált az általa olvasott 4 fejezet alapján, nem pedig hozzád hasonlóan a teljes regényre akart "véleményt" mondani egyet prológus alapján.

ápr. 13. 09:46
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Szóval azért nem ér a véleményem, mert amit kitettél túl rövid hozzá. Oké, hidd ezt. De ettől még te kérdezted, és a hisztidtől nem változott meg a véleményem: nekem nem tetszik.
ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!