Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvastad az összes kötelező...

Elolvastad az összes kötelező olvasmányt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 16:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem
2011. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyet sem olvastam el.
2011. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
12 év alatt csak kettőt nem olvastam el... :$ De majd be kellene pótolni, mert azért alapművek. :/
2011. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem. Általánosban mindet, középiskolában csak azt, amihez kedvem volt. Főiskolán mindet, plusz pár ajánlottat is.
2011. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezők közül mindet, az ajánlottak közül nem mindet. Talán négy kimaradt.
2011. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A két Lottit (2.-ban) és az isteni színjátékot (gimi 2.ban) olvastam el összvissz.( a többit max. rövidítettben)
2011. szept. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Közel sem. De nekünk most gimiben vagy 15 van egy évben, ugyh sztem meg lehet érteni... amik érdekelted, vagy szerintem is fontosak, azokat elolvastam. Általánosban sokkal kevesebb volt, azokat még mind. (kivéve a Kincskereső kis ködmönt... szerintem az annyira nem 1. osztályba való, és csak belekezdtem...)
2011. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg általánosba jártam, akkor ugye a becsületesség, és, hogy neked legyen a legszebb olvasónaplód.

Most, gimiben pedig egyszerűen muszáj. Olyan dolgozatot írunk, amiben annyira részletkérdések vannak, hogy sokszor mg a könyv elolvasása után is nehéz (pl. Milyen márkájú autók vannak a történetben? Ki mosndta a következő mondatokat...?)


De majdnem minddel megszenvedtem. Lett volna mást olvasnom, és az annyira hívogatóan figyelt a polcról... :D

14/L

2011. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

én eddig minden kötelezőt elolvastam, bár az odüsszeiából csak 9-12 ének volt feladva, nem tudom, másoknál hogy ment. nekem fontos, hogy ezeket mind elolvastam, de most ez nem ilyen dicsekvés, hogy de jó nekem.


viszont érdekes, hogy nem is mindig van átfedés. pl.: kincskereső kis ködmön nálunk nem volt. se az ábel a rengetegben. se a tüskevár. viszont volt általánosban 2 lotti, ami nincs minden iskolában (tanár eldönti), egy jacqueline wilson könyv (a kofferes kislány, csak én azt olvastam addigra, és feladott tőle mást), vagy nálunk árvácska vagy isten rabjai sem kötleező volt, de én olvastam. szóval az a baj, h mikor pl voltunk gimivel erdélyben mondták egy-egy idegenvezetésnél, hogy most az ábel a rendegetegben-re hivatkoznak. én pedig, aki mindig mindent elolvastam, azt se tudtam, miről van szó. úgyhogy érdekes dolog ez.


egyébként azért tettem föl a kérdést, mert volt egy film egyszer, az a jelenet volt benne, hogy egy nőt kinevettek,mert rádióban nyilvánosan elismerte, hogy nem olvasott egy könyvet (amerikában kötelezeőt, mi nem ismerjük, valami gazdasági cuccot), és ez őt annyira zavarta, hogy elolvasta az egészet, pedig marha nehéz szöveg volt,és meghívta a riportert, aki a rádióban volt egy kávére. be akarta bizonyítani, hogy ő igenis okos, és nem műveletlen, és beszélni akart a könyvről, kikérni a másik nő véleményét, stb. erre az bevallotta, hogy ő nem olvasta, és igazából "senki sem olvassa"

a film címe: most jövök a falvédőről, és más hasonló replikái is vannak a művelt világra.

2011. szept. 28. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos, én egyszerűen képtelen voltam elolvasni az összeset, jó jó, ami még úgy jobban érdekelt, az végigküszködtem ( pl koldus és királyfi, Winetou ... stb. ) De az utóbbi időben, egyet sem sikerült elolvasnom, pedig igyekszem, de csak az első pár oldalig jutok, amikor, leteszem, és feladom, mert teljesen máshol jár az agyam, és úgy se fogom fel, amit olvasok..... Most pl az Indul a bakterházat, és az Ábel a rengetegbent kéne olvasnom, de helyette, a katedrális van a kezemben :D
2011. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!