Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Agatha Christie: Tíz kicsi...

Agatha Christie: Tíz kicsi néger c. könyvében ki a gyilkos? Mi a véleményed erről a könyvről?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvenc könyvem.Bár Agatha Christie a kedvenc íróm,és minden könyvét imádom.

A 10 kicsi négerben ha végig olvastad pontosan megtudod,hogy kia gyilkos,és miért ölt..

Már régen olvastam,de tudom,hogy a Bíró a gyilkos aki ha jól emlékszem a többiek számára ötödiknek halt meg.

Voltaképpen az egyik áldozattal összebeszéltek,hogy az ő halálát megjátsszák,és az illető gyorsan kijelenti,hogy a bíró halott,majd a sziklánál találkoznak.De a bíró megölte a "társát"...A végén mégis megöli magát is,mert saját magát is bűnösnek tartja..(de a bíró volt aki a legutolsó öngyilkosságnál a széket a sarokba teszi..Ezért bökkenő a vége..

2011. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez Agatha Christie legjobb könyve, én nagyon szeretem.
2011. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
MI az ürügy ami miatt oda hívja V. A. Lacky a nyolc vendéget?
2011. jan. 3. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

első író vagyok.

10 vendéget hív a szigetre,mert magát is a "gyilkosok közé" sorolja.

Mint írtam rég olvastam,de úgy emlékszem,hogy a bíró haldoklik,és ezért úgy dönt,hogy utoljára jót cselekszik.Megbüntet 10 olyan embert akik a törvény szerint nem bűnösök,soha nem ítélték el őket,de mégis valamilyen szinten gyilkosok ők maguk is..

A végén le is írja a bíró az utókornak,hogy miképpen jutott hozzá a többiek történetéhez,és hogyan csaltak ki őket a szigetre,hogy ölte meg őket..

PL: Volt egy lány aki házvezetőnő volt egy családnál.A lány beleszeretett a ház urába,de nem kedvelte a fiát.Nos a fia az ő felügyelete alatt véletlenül a tengerbe fulladt.A lányt sosem hibáztatták,hiszen ő nem tehetett arról hogy a fiú nem tudott úszni,mégis bemerészkedett a mély vízbe.A törvény szerint ártatlan,de a bíró évekkel később megtudta egy utazása során,hogy mi történt.A ház ura a fia halála után összetört,és pont egy út során a bírónak mesélte el,hogy ő tud egy gyilkosságról,de nem tudja bizonyítani.Mert a pasas szerint a lány szándékosan nem segített,mert akarta,hogy a fiú meghaljon,így az apát magához láncolhatta volna,De nem számolt a pasas fájdalmával,aki úgy mesélte,hogy látta a lány szemében,hogy nem is akarta megmenteni a fiút(beúszott hozzá pedig)

A többieknek is volt egy történetük..Ahogy magának a bírónak is.Ezért ölt.

Olvastad a könyvet??Érdemes te tényleg jó könyv..

2011. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem olvastam, de nagyon felkeltette az érdeklődésem, ezért mindenképpen elfogom olvasni.


Kérdezhetnék még 1-et?

Most olvasgatom a történet leírását és ott az áll, idézem: "A Devonshire partjainál fekvő kis Néger-sziget fényűző luxusvillájába az új tulajdonos V. A. Lacky nyolc vendéget hív ügyesen kitalált ürügyekkel".


V. A. Lacky, akkor egyenlő a bíróval? és ő mindenkit ugyanazzal az ürüggyel hív a szigetre? vagy mindenkit más ürüggyel?


Aztán, :"rejtélyt egy palackpostával érkező levél oldja meg." ezt a levelet ki írta, mi áll benne, és ki találja meg?


Nagyon szépen köszi a segítséget

2011. jan. 3. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most elmondom a lényeget,pedig inkább el kéne olvasni,soha nem bánnád meg.

A lényeg.

V. A. Lacky az nem más mint maga a bíró.A könyv leírja,hogy jutott hozzá a szigethez.Azért 8 vendéget hív meg,mert a szigeten már ott van az inas a feleségével akik a vendégeket fogadják.De ők is benne vannak a "10 kicsi néger csapatában" így a 8 vendég,+ 1 inas és 3 ő maga a bíró.Így lesznek tízen,mint a 10 kicsi néger.

Mint írtam mindenkit valami ürüggyel csal a szigetre.Egy fiatal színészt munkaajánlattal,a fiatal lányt szintén valami házvezetői állással.Minden egyes embert más ürüggyel de oda csalja..A könyv leírja.

:"rejtélyt egy palackpostával érkező levél oldja meg."

Ez a könyv végén lesz világos.Ezt is a bíró írja,és mindent leír..Voltaképpen onnan tudod meg,hogy miképpen jutott hozzá a bíró a többiek információjához..

Ezt a palackot halássza ki véletlenül egy idegen..

HA ezt elolvastad akkor ajánlom a többi könyvét is.Főleg

A kristálytükör meghasadt könyve jó még..

2011. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 3. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát tök jó lesz így nekiállni egy könyvnek hogy előre tudod ki a gyilkos ennek sok értelme volt xD :D amúgy egy hihetetlen jó könyv, én ezt olvastam először :)
2011. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik hozzászóló válaszát kijavítanám. Vera szerelmes volt egy pasiba (Hugo ) akinek volt egy unokaöccse, ez a kisfiú fulladt vízbe...Vera szerelmének anyagi gondjai voltak, a kisfiú örökölt. Ha lány lett volna, nem örököl...így Vera hagyta vízbe fúlni a kisfiút, hogy az örökség a szerelmére szálljon vissza és az elvehesse őt feleségül...
2012. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!