Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok Agatha Christie...

Mit gondoltok Agatha Christie - Tíz kicsi néger című könyvéről?

Figyelt kérdés

Én most olvasom, és még csak a felénél tartok (még csak hárman haltak meg, és hét figura maradt). Én már most imádom és alig bírom letenni, és úgy érdekel, hogy ki lesz a végén Mr. Lacky. Én kettőre gyanakszok, de mivel törzs Poirot-olvasó vagyok megtanultam, hogy Agatha Christie-nél sosem az a gyilkos, akire gyanakszunk. De én végül is mindenkire gyanakszok valamiért, de van két fő.

Ti kire gyanakodtatok a legjobban? Persze ne mondjátok el, hogy ki a gyilkos (de nem lennék meglepve, ha egy teljesen független személy lenne).

Várom a válaszokat, és a véleményeteket is! :)


12L


2011. júl. 26. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyjából annyi idős koromban olvastam, mint most te. Le sem bírtam tenni olyan izgalmas volt, hogy 1 nap alatt kiolvastam. Azóta már többször is, de már régen és nem emlékszem ki a gyilkos, de biztos nem az akire gyanakszol.

További jó olvasást:)

2011. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem még én is sokszor el fogom olvasni ,de elkövettem egy olyan orbitális baklövést, hogy elolvastam az utolsó oldalt (ez egy rossz szokásom), és most már tudom, hogy ki a gyilkos.

De van a vers, és annak tíz mondata. Én minden sorhoz raktam egy-egy embert, és felírtam őket egy táblázatba, aztán majd meglátom, hogy mennyi jön be. Az utolsó úgyis tudom (saaaajnos). Le kéne erről szokjak, főleg, ha krimit olvasok. Már nem egy Poirot részt is így csaptam agyon.

2011. júl. 26. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy az egyik legjobb könyv! Sok A.C.-t olvastam már, de ez a kedvencem:D Végig lövésem se volt, ki lesz a tettes... (mondjuk, ez sok A.C. könyvre igaz:)
2011. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az első A. C., amit olvastam. Ekkor tanultam meg, hogy nála mindig az a gyilkos, akit az első húsz oldalon megnevezek. Így kissé unalmas az életműve. :) De szeretem.

A teljesen független személy mint gyilkos teóriát azért vetheted el (ez most nem spoiler), mert Christie tudott krimit írni, és a krimik első főszabálya, hogy a tettes nem lehet külső személy valahonnan a pályaudvarról, hanem meg kell jelenjen a regényben, szerepet kell kapjon. Különben deus ex machina feloldás, az pedig az olvasó átejtése.

2011. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem régen olvastam, és az 5-6. ember után én is egy külső személyt gondoltam...Nekem egyszer sikerült majdnem eltalálnom a gyilkost:)a Hétvégi gyilkosságban kb. a felénél mmondanak valamit, amiből következtettem rá hogy akkor ő, de aztán elvetettem, hogy áá biztos nem...és ő lett(elég hülyén hangzik, de nem akarok spoilerezni

14L

Ja és a kérdésre válaszolva:egyik legjobb.Gyilkosság az Orient Expresszent olvastad már? Az is iszonyatjó:):)

2011. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt is imádom! Az a másik kedvenc Agatha Christie-könyvem. A film is nagyon jó belőle.

Meg a másik kedvenc Poirot-m a Nyílt kártyákkal, meg a Zátonyok közt.

Ja, a hétvége gyilkosságokban olyan közönséges és egyértelmű, hogy ki lesz a gyilkos, hogy az ember azonnal elveti, és beválik... Ezt úgy csinálják, hogy leadnak tízet, amikből az ember megtanulja, hogy sosem az lesz a gyilkos, akire először gondol, és a tizenegyedikben pedig bevetik a trükköt... Ez az írónő kész legenda.

Nálam abszolút dobogós a kedvenceim között. :D

2011. aug. 6. 17:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez volt az első AC könyv, amit olvastam. Wááá soha nem olvastam még jobbat!! Viszont én sem bírtam ki és megnéztem az utsó oldalt a könyv fele körül, tehát tudtam ki a gyilkos :(( Mondjuk így is izgalmas volt. Én eredetileg ajj nem jut eszembe a neve, de arra a fickóra gyanakodtam, akit a végén Victoria (asszem így hívják, ugye) megöl. Meg aztán gyanakodtam az igazi gyilkosra is, mert az ő szemszögéből azt hiszem nem mutat jeleneteket. Ezért talán nyilvánvaló is volt... 14/L
2011. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó könyv és garantáltan nincs olyan ember aki ne lepődne meg a végén. NEM lehet megmondani ki a gyilkos :D
2011. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A legjobb A.C. könyv. Zseniális!
2012. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

Nekem egyáltalán nem jött be. Egyik legrosszabb.. mondjuk lehetne rosszabb is. Olyan tákolt-mákolt a történet, ilyen a valóságban soha nem történne meg. Nem tudom beleélni magam. És ráadásul olyan életszerűtlenül viselkednek a figurák, szerintem béna.. Hogy is mondjam annyira meg van szerkesztve, hogy minden klappoljon, de tele van ellentmondással mégis.. Egyszóval nem tetszett.


Állítólag A. C-nek ez az egyik legjobb műve.. akkor a többibe bele se kezdek.

2012. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!