Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélynek tartozom...

Magánszemélynek tartozom akkor Ö kérheti a fizetés tiltást?

Figyelt kérdés

-mármint azzal fenyeget hogy le tiltatja a fizetésem.

A tartozást nem ismerem el mert már fizettem de neki nem elég +pénz követel,idöben fizettem eddig és nem értem mért csinálja.(40000ft van szó)1hónapra kértem és ezt fizukor ki is fizettem.


2011. okt. 13. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van róla elismervénye, hogy tartozol neki, akkor előbb bíróságon kell kérnie , hogy tőled behajtsák. Ha nincs papír, nem tehet hivatalosan semmit.
2011. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fizetési meghagyást adhat be, de annak ellent lehet mondani - valami igazolásod van róla, hogy fizettél?
2011. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha le van papírozva a dolog, akkor nincs gond, és akkor sincs, ha semmilyen papír nincs erről a kölcsöndologról.

Ha van papírja róla, hogy adott Neked kölcsön, de Neked viszont nincs róla, hogy visszafizetted, akkor az már gond. Ilyen esetben még megoldás lehet, ha valaki tanúsítja azt, hogy megadtad a pénzt.

Letiltatni a fizetésből úgy tud, hogy először bírósághoz fordul, ahol megítélik az "igazát", és az alapján letilthatják a fizetésedből. Másképp nem megy a dolog.

2011. okt. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hm.. ismerős, nekem az exem katona és ő tartozott nekem, csak azzal b###tt rá, hogy üzenetben azt írta, hogy nem vagyok olyan helyzetben, hogy a pénzem után kérdezősködjek, plusz egyéb trágár megjegyzések. Utána egyik ismerősöm katona volt és elég volt annyi, hogy beszólt a felettesének, akivel cimbik voltak, és behívták a pasit, hogy tényleg tartozik-e nekem, kaptam egy szép levelet, hogy milyen szemét vagyok hogy a munkahelyén zaklatom :D de hát könyörgöm én is pénzből élek és egyetemista vagyok, minden pénz számít. szóval arra akartam kilyukadni, hogy fizetés tiltást csak akkor lehet kérni, ha már a bíróság ezt jóváhagyta, nálam az lett volna, hogy a naplózott beszélgetésben elismerte hogy tartozik, de nem akar fizetni és az bizonyíték lett volna.
2013. júl. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!