Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényt írok, hogyan találhatn...

Regényt írok, hogyan találhatnék olvasókat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy krimisorozatot írok, az első rész már elkészült. Van egy saját honlapja is a sorozatnak. Szeretném megismertetni másokkal a könyvemet, érdekelne az emberek véleménye róla. Mit gondoltok, hol toborozhatnék olvasótábort?
2011. márc. 21. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szerintem először is egy-két közeli embernek nyomd a kezébe, azoknak az ismerőseihez is juttasd el, és így tovább.

Vagy esetleg egy könyvkiadót kéne megkeresned. Azt hiszem van is egy LIBRI a VIII. kerületi Mátyás tér közelében, ha gondolod keresd meg őket!

2011. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az első lépés, hogy minél több helyen reklámozd, pl.: ide is kiírhatnád ennek a honlapnak a címét, írhatnád facebook-on vagy egyéb ilyesfajta közösségi oldalakon. A lényeg, hogy lássák.

Vagy mondjuk sok olyan blog van, amit akár több százan is olvasnak, ott is megkérdetnéd, hagy írják ki a honlapot. Persze, nem értek hozzá, de én is így leltem rá érdekes honlapokra.

2011. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kiadónál egyelőre nem szeretnék próbálkozni, a könyv nyomtatott formában még nem létezik. Csak, ha sikeres lesz az első rész -ami az oldalon online olvasható-, akkor szeretném azt és a következőket megjelentetni.


Facebookon már létre hoztam a könyvnek egy oldalt, de eddig nem sokan találtak rá.

Itt is reklámozhatnám? Esetleg megkérdezhetném az embereket, hogy ellátogatnának-e az oldalamra?:)

Tetszik az ötlet, majd megpróbálok pár bloggert megnyerni.:)


Ez volna a szóban forgó oldal: www.hopeless-cases.com

2011. márc. 21. 21:29
 4/23 anonim ***** válasza:
én szívesen elolvasom és mondok róla véleményt nagy krimirajongó vagyok :) de szerintem itt ne reklámozd, mert akkor kitilthatnak, vagy törölhetik a kérdésed.
2011. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Megnyitottam a honlapodat. Az első ami feltünt:

1) Állati dögös a dizájn! :) Tényleg nagyon eltaláltad, profi lett az oldal.

2) Érdekes az írói álneved, rejtélyes, akár a könyved

3) a történetbe beleolvastam, mivel sietős a dolgom, de így elsőre tetszik - Csámpás... :))

4) az álnév alapján gondolom lány vagy, jó sok írói vénával! :) Írj, írj és írj, mert szerintem van jövőd a könyvek világában!

5) persze vannak még hibák, csiszolni valók, amik csak egy kivülállónak tűnnek fel, hiszen maga az író - saját tapasztalat - akárhányszor átolvassa a művét, átsiklik olyan apró hibák felett, melyek másoknak szemet szúrnak, de ezek mellékesek

Sok ihletet és további jó írást kívánok neked!

Egy hasonló álmokat szövő, 17 éves lány. :)

2011. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

szia, 2. vagyok:)

nem hiszem, h ezért kitiltanak.... de én is szívesen elolvasom, amint lesz rá időm:)

én is nagy krimirajongó vagyok:)


tudok 2-3 olyan oldalt, ahol könyveket raknak fel ingyen... ha akarod elmondom, melyek ezek, beszélhetsz a szerkesztőkkel, hogy rakják ki a blogod... úgyis van már ott más blog is így reklámozva:)

2011. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

a negyedik válaszoló vagyok! Eszembe jutott valami! :)

Nem gondoltál arra, hogy egy fiatalok között közkedvelt magazinban (amilyen az IM is) hirdesd a blogodat? Minden IM számnak a vége felé van egy "your space" oldal, ahova az olvasok küldenek be képeket, ötleteket, vagy esetleg a saját bloguk címét. A mostani IM-ben is több olvasó beküldte a blogcímét, és hidd el, az olvasok 90 %-a rákattint egy iéyen hirdetésre! :)

Erre a címre küldheted a blogod címét, képet és a mellé társuló kis bemutató szöveget: im@ringier.hu Tárgy: yourspace

Sok sikert! :)

2011. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

tudom, nem kritikát kértél, de én azért leírom..:)

a design tényleg jó, de: ne legyen termékmegnevezés. az fbi-os csaj olyan mint egy 15 éves. nem kell leírnod mi van rajta, miért, és senkit se érdekel, kik vannak a buszon. senkit nem érdekel, hány éves a recepciós, azt meg pláne, hogy milyen a haja. rémesen hosszú ez az imformációáradat, komolyan lefáraszt. a helyesírásra sokkal jobban kéne ügyelned: vesszők, miegymás. "Amúgy a főnök meg igazán elnéző lehetne, hétfő reggel van. " ez a mondat több sebből vérzik: egy FBI-os főnök NEM elnéző, ezt még feltételezni is hülyeség. És nem igazán elnéző lehetne, hanem igazán lehetne elnéző.


Második oldal: megintcsak: ne legyen termék vagy címmegjelenítés. mellesleg az olvasó nem kiváncs arra, hogy mik a nyomozó (vagy az író?) kedvenc könyvei.


Harmadik oldal: Pasiknál a negyven év szerintem határozottan fiatal és ilyenkor a legszexibb. vagyis ne legyen már szegény egy öreg csóka, aki jól tartja magát:)

"Nem akartam szólni, hogy még délelőtt van, és szerintem napot köszönni csak tizenkettő után szoktak." ez butaság, csak az angoloknál van így. Hiába játszódik a sztori angol nyelvterületen, te magyarul írod, úgyhogy ezt itt ne.


negyedik:

"Jó zsaru volt, ez köszönhető a katonai múltjának, tengerész volt[...]" ->?????????

egyébként az határozottan tetszik ahogy a csaj szinte káromkodva becézi a szavakat:"rohadt üzi"


az ötödikben nem találtam kivetnivalót:):D


hm. a hatodik oldalon se. úgy tűnik kezdesz belejönni:)


a nyolcadikon se, csak talán az, hogy a csaj leszállhatna már a hétfővan-hajtogatásról


és a kelencedik is jó.

összességében nem rossz, bőven van csiszolnivaló, de lehet ebből valami:)

2011. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
most vettem észre, hogy van második fejezet is. Eddi golyan kis limonádés butaság volt, de e hullákat ügyesen jellemezted. Ami rettentő hiteltelen, hogy a szoba közepén a hulla, a csaj pedig a sárga falra koncentrál. Meg hogy milyen aranyos a kép. Nem szabad mindent ennyire részletesen leírni, sem szobát, sem öltözködést, sem embert. vagyis személyiségeket igen, de nem ilyen konkrét szavakkal egyszerre, hanem ez jöjjön a beszédstílusából, meg úgy fokozatosan. ezt jegyezd meg, mert ez a legnagyobb hiba. ha ezt sikerül kiküszöbölni, akkor jó stílusa lesz.
2011. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nagyon örülök a dícséretnek, a kritikát pedig elfogadom, azért keresek olvasókat, hogy elmondják a véleményüket, és ezáltal javíthassak az írásaimon.:)


Majd a reklámozással vigyázok, de remélem, hogy ezért tényleg nem tiltanak ki. Nem akarok semmit se eladni.:D


Köszönöm 2.válaszoló, megnézném azokat az oldalakat,amelyekre könyveket lehet felrakni.:)


Az IM-es ötletet is nagyon köszönöm 4. válaszoló! Mindenképp utána nézek, eddig még nem jutott az eszembe.:)


A kritikára a válaszom:

A termékmegnevezésről annyit, hogy túl unalmasnak éreztem volna például annyit írni, hogy egy fehér cipő. Talán, ha megnevezem a márkát, még jobban el tudja képzelni az olvasó az egészet. Az embereket is azért jellemzem részletesen, a recepciós korától kezdve, a haján át, a viseletéig.

A buszon lévő emberekről ugyanebből az okból kifolyólag "emlékeztem meg". Plusz talán rövid lett volna, hogy "felszálltam a buszra, és megérkeztem".

Persze, megértem, hogy ez egy ponton unalmassá is válhat.

Az FBI-os lány valóban olyan, mint egy 15 éves. Ezzel nem vitatkozom, a célom volt, hogy az ember azt gondolja, hogy túl fiatal, és egy kicsit irritáló is. Afféle fejlődésregénynek is szántam a történetet, melyen végig követhetjük, hogyan nő fel Hope. Hiszen valaki még huszonévesen is gyerek.

A helyesírás... szánom-bánom, őszintén. Rengetegszer átolvastam. Már kívülről fújom az egész sztorit, és előfordulhat, hogy átugrok a hibákon. Akinek új a szöveg, biztos egyből meglátja őket. Azért igyekszem résen lenni, és folyamatosan javítani.

A lány, mint írtam még kiforratlan, pimasz, laza. Az ő világában vagyunk, s a véleménye szerint a főnök empatikusabb is lehetne.

A könyvekkel való kapcsolatával is Hope-ot akartam bemutatni, hátha az ember ismételten csak jobban beleélheti magát a sztoriba.

A 40 valóban nem öreg, közelről sem! Azonban ismét csak a lányra tudok hivatkozni, aki változatlanul szemtelen, és gonoszkodó, nem egy könnyű eset.

"Jó zsaru volt, ez köszönhető a katonai múltjának, tengerész volt[...]" Ezt elnéztem, nem tűnt fel a hiány. Az elképzelésemben tiszta volt, hogy a főnök tengerész, majd zsaru volt és csak később FBI-os.


Különben köszönöm a kritikát, mindig jól jön! Azt is köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy elolvasd. :)

2011. márc. 22. 18:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!