Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól a Robert Merle:...

Miről szól a Robert Merle: Malevil c. könyv?

Figyelt kérdés

Saját véleményeket szeretnék hallani, nem pedig az internetről, a könyv hátulján elolvasott kis rövid tájékoztatót.

És igaz, hogy az első 100-150 oldal kicsit unalmas?

Nagy baj, ha még nem értem az elejét?


2011. ápr. 24. 15:47
 1/3 Manton Jager ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, nem unalmas az első százötven oldala sem, sőt!


Arról szól, hogy van egy kastély, Malevil, aminek a tulaja és a barátai/alkalmazottai ott vészelnek át egy atomtámadást. Elég egyszerű történet, hatmillió filmben feldolgozták már ezt, de... de Merle könyve az, ami a legjobb, leghitelesebb:)

Igazából arról szól, milyen problémákkal kell megküzdeniük a túlélőknek, amik közül nem az állatok és a növények elpusztulása a legnagyobb és legfájóbb... Nagyon érdekes kérdéseket is felvet, pl. az emberi faj fenntartása egy nővel és öt (asszem, csak öt) férfival megoldható-e? Számít-e ilyenkor a szerelem, vagy csak az ösztön, egyáltalán, kérdés-e ez? Vagy ott a másik, hogy mennyire fontos ilyenkor a személyes túlélés? Vagy a társadalom által belénk sulykolt emberség és összetartás a lényeg? Mennyire lesz az emberből állat ilyenkor, milyen megoldásokat találhatnak a különböző adottságokkal és felszereléssel rendelkező kis csoportok, és melyikük útja a járható?

Nagyon, nagyon jó, fordulatos, izgalmas könyv, és egy pillanatig sem merül fel benned, hogy ez hülyeség, ez lehetetlen, pedig... Az:D De egyszerűen eszedbe sem jut...

Én nagyon, de nagyon szeretem!:)

2011. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ! (:

akkor már ma elkezdem

természetesen ment a pont (:

2011. ápr. 29. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem Merle-től a kedvencem.

Na hogy tetszett, kedves kérdező?

2012. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!