Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fura az ha egy FÉRFI író úgy...

Fura az ha egy FÉRFI író úgy ír könyvet h E/1 személyben h a karakter LÁNY?

Figyelt kérdés
Nem tudom h értelmezhető-e. xD Lehet h csak bennem merült fel ilyen. Olyanra gondolok h Pl. az van a könyveben h "a BARÁTNŐIMMEL elmentem vásárolni" - ugye ezt lány mondja - de az írója FÉRFI. Ez fura? Vagy nem? xD
2011. jún. 1. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Szinte mindenki belegondol, hogy milyen lehet a másik nemhez tartozni. Ha egy írót éppen ez a téma foglalkoztat egy mű alkotásakor az még nem jelenti azt, hogy transzszexuális lenne vagy valami hasonló.
2011. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem fura

az írói szabadság sok mindent megenged

ha úgy gondolja, úgy érzi jobban tudja kifejezni amit akar,akár egy krokodill is lehet 1sz.1sz-ben

Ettől az író nem lesz krokodill, ha nőként ÍR- nem lesz nő, vagy nemi identitását nem veszíti el -

pl.

[link]

Csokonai Lili: Tizenhét hattyúk

Esterházy Péter írta, így jelent meg: Csokonay Lili önéletleírása

„Én, Csokonai Lili löttem e nyívvel tellyes világra az 1965. esztendőben 17. septembris virradólag Csepel szürke lapályában, az igaz római hitben és hitetlenségben megmaradván hóttig.”

2011. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Esterházy Weöres után szabadon találta ki ezt, beugrik a Psyché? Vagy Sárbogárdi Jolán, alias Parti Nagy Lajos? De ez inkább paródia-számba megy.

Komolyabb téma: Fanni hagyományai, naplóregény, Kármán József, nem csak magyar vizeken: Bovaryné, Flaubert, örök klasszikus.

Általános az irodalomban.

2011. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hátperszehogy előző! Psyché... Weöres amúgy is a legnagyobb szerintem,s az egyik kedvencem:)

csak, mint (költő)nő, amiatt a mondat miatt, amit egyszer olvastam, szándékosan kifelejtettem:

"a legnagyobb magyar költőnő verseit férfi írta..." :((

2011. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :D és az érveket is :P
2011. jún. 1. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Stephen King - Dolores. Egy ötvenes nő monológja az egész, zseniális. Semmi furcsa nincs benne, inkább ritka.
2011. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fura. Bizonyára olyan témakört taglal, amit női aspektusból könnyebben át tud adni a nagyérdeműnek.
2011. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
suw towsend a 13 és 3/4 éves adrian mole naplója, aki egy fiú, az író epdig nő.. elég híres könyv:D
2011. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Petrovácz István - aki ugye férfi - könyve, a Nevelem a családom is ilyen. Ott a főszereplő Juli meséli el, hogyan is vannak a dolgok.
2011. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megfordítanánk a dolgot: Jk Rowling is Harry Potter szemszögéből meséli el a történetet. Szerintem ez is érdekes.
2011. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!