Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvekben milyen személyben...

Könyvekben milyen személyben szerettek olvasni? Hogyan lehet "szépen" visszaemlékezni?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb egy könyvben, ha E/1 vagy E/3 személyben írunk? Írok egy könyvet, amit E/3 ban írok, de így nehezen tudom ráterelni a visszaemlékezésre az emberkémet... Mert úgy szeretném írni, mintha most történe, amolyan belemerülős visszaemlékezés szerűség, amit ugyancsak E/3 ban írnék...Ez érthető?
2011. júl. 29. 13:39
 1/9 Tom mester ***** válasza:
Ezt végülis mind a kettőben meglehet oldani. Csak kellő kreatívitás szükséges hozzá :)
2011. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Simán megoldható, hogy részben E/3-ban, részben E/1-ben legyen, csak figyelni kell, hogy ne legyen ettől zavaros. Pl. csinálhatod azt, hogy az összes visszaemlékezést egyik személyben írod, és a köztük levő szövegeket meg másik személyben, vagy fordítva.


Egyébként pedig én jobban szeretek E/3-ban olvasni. Sokkal természetesebbnek tűnik az egész szöveg, de ezzel mondjuk az ismerőseim többsége nem ért egyet, szóval embere válogatja.

2011. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az E/3 előnye, hogy mindenkit le tudok írni és mindenki érzéseibe belelátok reálisan és nem az én szereplőm szemszögéből, hátránya, hoy belső monológokat nem jethetek meg (én ezt helyettesítettem úgy mintha a szereplőm magában beszélve kimondja amit gondol) Hihi ez nem tudom mennyire jó megoldás
2011. júl. 30. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez pontosan az a megoldás, amit a világon mindenki használ. Neve is van: gondolat. Vagy te nem szoktál gondolkodni?
2011. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hehe... de szoktam (mégha néha elvontan is :D) Ez nem gondolat inkább olyan mintha kissé dilinyós lenne a karakterem és magában beszélne...
2011. júl. 31. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Luckó ezen elgondolkozott. Milyen régen nem mondtak neki ilyet. Igen, már legalább 11 éve. 11 év...milyen soknak tűnik így kimondva, pedig még ma is úgy emlékszik rá mintha csak tegnap történt volna. Túl mély nyomot hagyott benne. Még ma is visszatér álmaiban a szörnyű jelenet ahogy Fülöp bácsi bezárja az ajtót, majd kaján vigyorral az akkor még csak 4 éves Luckóhoz fordul. Hiába próbált menekülni, Fülöp bácsi túl gyors volt , és a zárt ajtóval szemben amúgy sem lett volna esélye. Nem tehetett mást, feladta, és végül nyugton maradt a gonosz nagybácsi karjaiban, aki ezt kihasználva rögtön munkához is látott és elkezdte kigombolni a nadrágját, miközben hozzá suttog:

-Na gyere szépen hidd el jól fog esni.

-Neeem, nem akarom

-Ugyan mit tehetnél?

És igaza van. Anya és apa sehol, senki sem tud rajta segíteni, így megteszi amire a bácsi kéri bármennyire is undorítónak találja. Szinte elhányja magát, de muszáj, mert fél, mert reszket....stb.stb....Gondolataiból Virág zökkenti ki, sipákolva követeli a zsírkrétát.Ugye vele nem fog ez megtörténni-morfondírozik tovább miközben elhallgattatja kishúgát.Ha megtörténne sem szólna, egészen biztos, ő tudja, nehéz erről beszélni.

Öhhmm...kicsit hosszú lett de visszaemlékezős, és így szerintem elég jól elmegy(az egésznek a történetétől, a nevektől(xD), a stílustól, meg az egyéb hibáktól tekints el, csak a lényeget nézd)

Ha csak egy ember szemében akrsz visszaemlkezni, szerintem könnyebb, különben zavaros lehet.

De nézd meg például a Harry Pottert(azért írtam ezt mert valószínűbb hogy ismered, mint más könyveket, mármint amit példának írnék,ajj mindegy szóval mert ez elég ismert), ott is E/3-ban van megírva, de totál Harry szemszögéből. "Magában beszélés" is van benne pl. amikor maával vitatkozik, hogy járhat-e Ginnyvel, meg vizsgálgatja az érzéseit, hogy most akkor szerelmes belé...

2011. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy fogalmam sincs mit mondtak Luckónak amin elgondolkozoott, de elég hülyén jött ki így...na mindegy, meg lánnyal kellett volna írnom, de a célnak csak megfelel:D
2011. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, bár a példa kissé durva volt... te író vagy?
2011. aug. 2. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem dehogyis :D Csak sokat olvasok, a példát meg csak úgy rögtönöztem, és azért ezt mert ugye erre visszaemlékszik hosszú idő után is az ember...(gondolom)
2011. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!