Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezekről a könyvekről mi a...

Ezekről a könyvekről mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Kikölcsönöztem pár ajánlott/kötelező könyvet.

Emily Bronte-Üvöltő szelek

Shakespeare-Rómeó és Júlia,Szentivánéji álom

George Orwell-Állatfarm

Wiliam Golding- A legyek ura

Mark Twain-Egy jenki Arthur király udvarában

Gárdonyi Géza-A láthatatlan ember

Karinthy Frigyes-Tanár úr kérem

Móricz Zsigmond-Légy jó mindhalálig

Tamási Áron-Ábel a rengetegben


2011. jún. 30. 00:24
 1/10 A kérdező kommentje:
13/f
2011. jún. 30. 00:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Üvöltő szelek fantasztikus, az egyik kedvencem. A Rómeó és Júliában egyedül Mercutio volt arc, a többieket nem bírtam. A Szentivánéji álom... úgy emlékszem, nem volt rossz. A legyek ura nem vágott fejbe, de nem rossz. A többit nem olvastam, bár néhány várólistán van.
2011. jún. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Üvöltő szeleket szeretném elolvasni, de még nem tudtam meg venni.

Rómeó és Júlia meg volt. Elkezdetem olvasni, de nem tetszett ezért elajándékoztam :)

Tanár úr kérem meg van az öcsémnek. Nem rossz, de még teljesen nem olvastam ki.

Ábel rengetegben - elkezdtem, de meguntam

2011. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rómeó és Júlia: Olyan amilyen. A történetet mindenki ismeri, a mai szemnek egy klisséhalmaz, de érdemes elolvasni.

Állatfarm: Pont egy hete olvastam el. Elég sovány lett, kevés benne az erkölcsi, politikai kioktatás és nem is hat annyira az ember lelkére mint az 1984, pedig ez a 3 dolog nagyon jellemző Orwellre.

Legyek ura: Jó könyv. Könnyen összetörheti az embereket.

A láthatatlan ember: Az egri csillagok nyomába se ér.

Tanár úr kérem: Imádtam. :D

Ábel a rengetegben: Kicsit tényleg unalmas, lassú, viszont ez a kedvenc magyar regényem.

2011. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!:)
2011. jún. 30. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a Legyek ura a kedvencem. Imádtam olvasni. De hát azért elég súlyos mondanivalója van.

Karinthy is jó.

2011. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De jó nektek, hogy ezek a kötelező/ajánlott könyvek!


- A Rómeó és Júliából ha szépet akarsz, akkor a Mészöly-fordítást olvasod el, de ha viccesebbet akarsz, akkor Karinty-féle fordítás a nyerő. Én mindkettő fordítást olvastam, innen ez a fene nagy tapasztalat.


- A Szentivánéji álom rövid, és meseszerű. Egy este alatt el lehet olvasni.


- A Legyek Ura olvastatja magát. Szerintem nagyon jó, egyszer mindenkinek el kell olvasni. (Én most olvastam, huszonöt éves fejjel először)


- a Láthatatlan ember az egyik kedvenc történelmi regényem. Többször is elolvastam, nagyon szeretem. Semmi nehéz szöveg, emésztetlen események.


- Nekünk a Légy jó mindhalálig volt kötelező a nyolcadik előtti nyáron. Elolvastam, bár előtte nem sokkal láttam a filmet belőle. Akkoriban csak idétlen tinilányoknak való könyveket olvastam, de ez a könyv nagyon tetszett. Annyira gyönyörű volt. Teljesen beleéltem magam a főszereplő helyzetébe. Szóval ez olyan beleélős könyv.


A többiről nem tudok nyilatkozni, mert még - szégyen és gyalázat - nem olvastam őket.

2011. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2011. júl. 1. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most kellet párat elolvasnom év közben és hát a Rómeó és Júlia azt tetszet. Karinthytól a tanár úr kérem annak csak 3 részét kellet elolvasnom és azok tetszetek és azt mondták többen h elég vicces egy könyv ....de Móricz Zsigmondtól a Légy jó mindhalálig meg Tamásitól az Ábel a rengetegben egyszerűen utáltam de kinek mi tetszik sztem olvasd el mindegyiket és majd te eldöntöd h neked h tetszetek !:)

14/L

2011. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz!:D
2011. júl. 3. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!