Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni, de...

Könyvet szeretnék írni, de lenne pár kérdés!? (bővebben tovább)

Figyelt kérdés
Könyvet szeretnék írni, amit később meg lehetne filmesíteni is ha úgy adódik. Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy ugye nincsen semmi szabály tehát teljesen egyedi stílusban lehet írni, a párbeszédektől kezdve mindent, nem kell, hogy tartalmazzon szabályhoz igazított elemeket, elvégre ettől lesz egyedi műfaj a végén, nem? A másik kérdés pedig, hogy itt nálunk, milyen kiadóknál lehet próbálkozni az elkészült múvel, és hogyan zajlik egy ilyen, könyvkiadattatás, milyen formában kell adni, mennyit kell fizetni és a többi. Előre is köszönöm a szerintem másoknak is hasznos választ!
2011. júl. 17. 22:21
 1/6 anonim válasza:
Szia! Én is próbálkozom vele,de más módszerrel.Ha valami eszembejut,lefirkantom,késöbb az összegyűlt centliket olvasztom össze.Nem hátrány,ha találsz valakit,aki egy kicsit megszerkeszti, én is akkor kaptam kedvet hozzá,mikor másoknak segítwettem.Kiadó nem sok van sajnos,ami kéziratokkal foglalkozik,vigyázni kell velük.Egy ismerősömnek sikerült,de alig reklámozták a megjelent kötetet és így nem is sikerült közismertté válnia.Fejből nem tudom a kiadó nevét,de utánanézek! Ha van kedved,elküldheted az írásaidat,szivesen segítek,ha kell. :)
2011. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Az nagyszerű lenne, írok neked egy privit most! :)
2011. júl. 18. 16:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek szabályok, írj úgy ahogy akarsz. Persze ha rögvest kiadatni meg filmesíteni akarod, akkor nem árt felmérni, hogy milyenek a piacon az igények. Mellesleg az írás az nem úgy megy hogy leülsz azt írsz, kéne hozzá egy eredeti és jó ötlet, tehetség, írói véna, vagy legalább hajszálért, fantázia, kitartás, és a többi. Főleg ha olyan sikereset akarsz, amit később meg is filmesítenek.

Kiadók vannak bőven, addig kell házalni amíg valamelyik ki nem adja a művedet. Az első és legfontosabb, hogy legyen készen a könyv, különben nem fognak komolyan venni. A kiadó nem vár arra, hogy te befejezd. Miután megvan a mű, vedd fel a kapcsolatot a kiválasztott kiadóval/kiadókkal és küldj nekik részletet, ismertetőt, ajánlót a könyvedről. Ha tetszik nekik és pénzt látnak benne kiadják, ha nem tovább kell keresned.

Saját pénzből is kiadathatod, de akkor nincs biztosítva az eladott példányszám, a reklám, és persze marha sokba kerülne.

Ugyanez van a filmekkel, reménykedj hogy egy rendező fantáziát lát benne és megfilmesíti. Magyarországon ennek minimális az esélye.

2011. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2011. júl. 22. 12:34
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha most sima könyvet írok, akkor azt csak úgy lehetne megfilmesíteni, ha "átkonvertálódik" forgatókönyvbe. És ha így történne, akkor tőlem függetlenül egészítik ki a részleteket a filmes változatban, vagy akkor azt is nekem kell kitalálni. Illetve mennyi beleszólásom lenne az egész film rendezésébe?
2011. júl. 25. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi amennyit a rendezővel beszélsz meg. Ha megveszi tőled a megfilmesítési jogot, akkor szerintem kikötheted, h legyen beleszólásod a filmbe is. Az meg külön szerencse lenne, ha te írnád meg a forgatókönyvet is, de fel is kérhet mást, hogy ő írja át. Ez abszolút tőle függ.
2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!