Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van tehetségem a könyvíráshoz?...

Van tehetségem a könyvíráshoz? (lent)

Figyelt kérdés

Kopogtak. A bejárati ajtó felé sietve rossz előérzetem támadt. Valamiféle félelem futott át rajtam, arra gondoltam, ha kinyitom az ajtót egy ismeretlen alak befogja a számat és elvisz valahova, ahol fogva tart és nem enged el soha.

Kisebb habozás és gondolkodás után, kinyitottam az ajtót és megkönnyebbülten mosolyogtam vissza egy alacsony, kicsit duci kedves arcú hölgyre. Az anyukám volt, aki a munkahelyéről hazajövet bevásárolt és három telepakolt kopott szatyrot cipelt haza. Fehér halászgatyájának alján három- három gombocska díszelgett, barna hosszú ujjú pólója pedig tökéletesen passzolt lapos talpú topánkájához. Szőke félhosszú haját kisöpörte arcából és elindult egyenesen a konyhába. A nehéz szatyrokat letette az étkezőasztalra, majd elkezdte kipakolni őket. Arca sápadt volt, láttam, hogy valami nincs rendben.. Odasiettem mellé és segítettem a pakolásban. Miután becsukta a hűtő ajtaját rám nézett.

- Anya, mi a baj?- kérdeztem szemrehányóan.

- A nővéred…

Itt már pontosan tudtam, hogy miről van szó.

Tudtam, hogy a nővérem több év bizonytalanság után lépni akar. Ez akármennyire fájt nekem, megértettem a döntését és támogattam benne. Tudtam, hogy ez nem csak nekem fáj, és nem én vagyok az, akit ez a legjobban bánt. Ez maga a nővérem volt és a barátja, akivel lassan nyolc éve együtt vannak, és akit én is, legalább annyira megszerettem, hogy ezt a lépést megszenvedjem velük együtt.


Így kezdődne a könyvem.:)Mit gondoltok róla?


2011. júl. 22. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit erőltetettnek tűnik. Szerintem gyakorolj még.
2011. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég jó, az eleje de onnan,hogy a nővéréről irsz nem tetszik.
2011. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem túl jó.
2011. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól leírod a dolgokat, el tudtam képzelni. De valahogy, nem Édesanyádat vártam...az első bekezdés jó, de onnantól kezdve valóban kicsit erőltetettnek tűnik. Szerintem ne add fel a dolgot, majd belelendülsz.

Én is hasonló cipőben jártam, elkezdtem írni egy könyvet, ma már 2éve, hogy megírtam és kiadattam. Az első 20 oldal, egy botrány volt, kész kavalkád. De ha ráérez az ember a lényegre, hogy bele kell hogy élje magát a szerepekbe, hogy szárnyalnia kell a művel és minden egyes szereplőt ismernie kell, (hisz Ő alkotta), akkor sikerülni fog. A 20. oldal után sikerült izgalmat vinnem a könyvbe.:)

Megfelelő mennyiségű lelkesedéssel, tudsz írni egy jó könyvet. Én szurkolok!:)

2011. júl. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó

Mi a könyved cime?

2011. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de asszem nem olvasnám tovább, ha egy könyv lapjain találkoznék vele. Sokat kell még gyakorolnod és fejlődnöd, hogy jobb legyen a fogalmazásod, írói hangod és hangvételed. Ez olyan gimnazista fogalmazásnak tűnik. De hány éves vagy? Akkor jobban tudnék viszonyítani. :) Mellesleg ne add fel, olvass és írj sokat, hogy fejlődhess. Sok sikert hozzá!


ma 01:28-as!!! Mi a könyved címe? Melyik kiadónak küldted be és hogyan adattad ki? Saját költségen? Végül mennyit kerestél vele? (bocs a kérdésekért de ezekre nagyon kíváncsi lennék! )

2011. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szirének éneke-egy amerikai könyvkiadóhoz küldtem, mivel egy barátom (aki műfordító) leforította nekem a könyvet. Magyarországon sajnos nem sikerült kiadásra bocsájtani. De az USA-ban, 2,3 ezer példányt sikerült belőle eladni:)A pénzen természetesen osztoztunk.
2011. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Uh! Gratulálok! :)
2011. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik! Ne hagyd abba!!! Van benne pár helyesírási (főleg vessző-)hiba.
2011. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van benne pár szó amitől nekem felállt a hátamon a szőr... olyan kicsit köznyelvi. az ilyen, valamiféle, duci, lépni, kérlek hanyagold.
2012. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!