Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondtok pár tanácsot könyvírás...

Orbit-titkosnév kérdése:

Mondtok pár tanácsot könyvíráshoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire lennél kíváncsi? :)

Szerintem figyelj az egyediségre, formálj érdekes karaktereket, de mindig hagyj egy kis sötét foltot. :) Próbálj meg ne túl sok közhelyet használni: a nap aranylott az égen, az ég kék volt.

A történet legyen követhető, élvezhető és eseménydús. Plusz pont, ha nem tudjuk, mi lesz a történet vége.

Ne ijedj meg, ha nem jön össze elsőre egy épkézláb mondat, olvasd vissza, amit írtál, ált. később jön az igazi mondat.

2011. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2011. máj. 2. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Sok hasznos tanács van itt.

2011. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak az a baj, hogy nem jut eszembe 1 történet sem.:) Egyébként hogy csinálják az írók,kézzel, vagy laptopra írják le?
2012. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok író,de jelenleg elbotladozok egy saját sztori írásával,amit valamikor,10 év múlva talán ki is szeretnék adni,és komolyabban foglalkozni ilyesmivel.:) Én Word-ben írom, viszont ha néha nem vagyok gépközelben,akkor papír ceruza vagy toll, és megírok egy-két bekezdést, esetleg a szereplők külön kis történetét, jellemzését, hogy legyenek jegyzeteim és e zavarodjak bele. Ezeket aztán később beviszem gépbe, de azért a papírt sem dobom el, mert soha nem lehet tudni,mikor veszítem el a gépről az adataim egy telepítés vagy vírus folytán.:) Egyébként a te döntéseb,hogy kényelmesebb.

Az eredeti kérdéshez visszatérve. Mikor eszedbe jut egy jó sztori,ne rögtön kezd el leírni. Először prögesd végig gondolatban, hogy van eleje, közepe és vége. Ha esetleg a vége hiányzik, az még nem para, mert időközben az kialakul, de ha a vége jut előbb eszedbe, és nincs se közepe se vége, akkor várj kicsit, gondolkozz, csinálj utalásokat egy későbbi részhez, csavarokat tervezz bele amitől élvezhető és fordulatos lesz a sztori.

Más különben az sem mindegy, hogy magadnak írod vagy később kiadnád. Ha csak maghadnak, akkor nem kell annyira kritikusnak lenni, és ahogy neked tetszik, úgy írd. A lényeg, hogy legyen a könyvnek jellemzője, legyen eredeti. Ha egy-két helyen kicsit sablonos, nem baj, csak az egész ne legyen az és a sablonosságot ellensúlyozd egy-két teljesen saját ötlettel.

Remélem tudtam segíteni.:)

2013. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!