Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy könyv játszódhat Budapesten, hogyha a szereplők neve mondjuk angol?
2011. szept. 6. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
én el nem olvasnám az tuti.
2011. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom, ez csak nagyon szélsőséges esetben szokott előfordulni. Az gyakoribb, ha csak 1-2 szereplő angol, (vagy félig angol) és akkor nekik a nevük az... de mindenki... az nem lenne valami jó, nekem nem jönne be, mert akkor olyan, mintha minden keverve lenne:S
2011. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem mert szeretnék könyvet irni és hát ha a világ nem kitalált, akkor Magyarországról a legkönnyebb történetet kitalálni, mert azt ugye ismerem, jártam ott, ilyesmi...

2011. szept. 6. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is írok egyet, ami Magyarországon, nagy részben Pesten játszódik. A szereplőim között van akinek a neve angol, ám ezek tényleg angol származásúak, csak beszélnek magyarul. (A történet főszereplői magyar finanszírozású bázishoz tartoznak, de a vezetőség egy része angol. Az ellenség pedig szerb és angol :D)
2011. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért ne? A Te sztorid, Te döntöd el.
2011. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy írtam, hogy az elején leszögeztem, nem fogom megnevezni se az országot, se a várost, a neveket pedig megváltoztatom... mondjuk ez a sztori miatt is így van.
2011. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha jó a könyv a neveket senki nem nézi
2011. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam már olyan könyvet, abszolút kivitelezhető, de azt egy külföldi szerző írta, a karakterek amerikaiak voltak, csak Magyarországon játszódott a cselekmény.

Viszont, ha magyar szereplőkről van szó, ne adj nekik angol nevet, akkor már inkább valami külföldi hangzású, de Magyarországon is használható nevet (pld. Liza)

2012. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!