Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van rengeteg helyesírási...

Miért van rengeteg helyesírási hiba a Potter-könyvekben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg? Mikre gondolsz? Én többször olvastam mindegyiket de soha nem tűnt fel hogy sok helyesírási hiba lenne bennük, 3-4 per kötet maximum. Az is inkább elgépelés.
2011. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A hatodik kötetben nektek is vagy egy hibaigazításos lap beékelve a 617. oldal helyett?
2011. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
van*
2011. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csak az első kötetet vettem most elő:

"professzorasszony",

"HOGYISHÍVJÁK... Yvonne?"

"hamburger-étterem"

"egyszercsak"

"FÉLÓRÁVAL később"


Nyelvhelyességi hibák:

"hosszú tslárt viselt, A földet söprő bíborpalástot"

"ha Potteréknek közük IS van a különös eseményeknek, akkor NINCS rá okuk" (itt rögtön kettő is)


Ehhez jön még hozzá a nem kevés gépelési hiba, pedig az első 2-3 fejezetnél tartok, és csak belenéztem.


A hatodik könyvben mindenkinek betoldott oldal van, igen.

2011. júl. 28. 12:13
 5/12 A kérdező kommentje:
hosszú talár
2011. júl. 28. 12:14
 6/12 anonim ***** válasza:

A 6.-ban nekem nincs "betoldás" :"D

Amúgy nem tudom.. Nekem sem tűnt fel, hogy olyan nagyon sok lenne, de nyilván akad pár elgépelés.

2011. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem annyira az elgépeléseken van a hangsúly!


A 6. kötet első kiadásánál a magyar fordításnál nincs betoldás?

De jó, hogy te találtál ilyet...

2011. júl. 28. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Olyan hibát nem találtam, ami nyelvtanilag helytelen. :)

És nem, az enyémben nincs betoldás. De nem az első példányokból vettem, rögtön a megjelenéskor, szóval gondolom ez akkor csak az első kiadásoknál van.

2011. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vége felé azért lehetnek hibák mert Rowling sietett? :S De ha ilyen kis hibák vannak, amiket észre se vesznek, az a jobbik eset. Én olyan könyvekkel is találkoztam, hogy úristen csak lestem milyen némelyik mondat, és az a fordító hibája. Volt mikor magának a mondatnak semmi értelme se volt... ehhez képest az elírás semmi :D
2011. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én azért fontosnak tartom ezeket a helyesírási és nyelvhelyességi hibákat, főleg, mert iskolás gyerekek is olvassák, akiknek akaratlanul és észrevétlenül is példát ad. Szerintem indokolatlanul sok van.

Pl. amikor pontosan 12.-szer láttam leírva helytelenül azt az adott szót, komolyan egy pillanatra én is elbizonytalanodtam.

2011. júl. 28. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!