Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvastad a Bibliát?

Elolvastad a Bibliát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

csak egy gyerekbibliát még régen. :D tudom, hogy sok igazság van benne + olyan dolgok, amik a hétköznapi életben is érvényesülnek (pl. 10 parancsolat), de a nagyobb része szerintem hülyeség, Istenben sem úgy hiszek, ahogy a vallásosak. viszont kénytelen leszek elolvasni, mert jogásznak készülök... -.-"


18/L

2011. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
elolvastam
2011. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el, mert azt hittem csak hülye baromságok vannak benne, és Isten seggét nyalják, de aztán fel lettem világosítva, hogy azért nem ilyen elvont vallási baromság, szóval egyszer lehet elolvasom.

Meg Stewie is azt mondta izgalmas :D

2011. aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem hozzátartozik az általános műveltséghez.
2011. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem az elejétől a végéig, de majdnem minden részét olvastam. 15L
2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én nem, csak egy gyerekbibliát olvastam el(majdnem). nekem amúgy az a véleményem a keresztény vallásról, hogy egy kicsit háttérbe szorítják a nőket. Pölö Mária is csak arra volt jó, hogy gyereke legyen. Éva volt a ,,gonosz", ő vette rá Ádámot az almaevésre-hogy csak a legismertebbeket említsem.
2011. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még soha életemben nem olvastam bibliát. Nem vagyok rá büszke, de a családomba senki sem vallásos, a házba nincs is biblia.
2011. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Igen. Egyszer gyerekként, anyám a kezembe nyomta, hogy gyakoroljam rajta az olvasást, meg azután nemsokkal áldoztam is, úgyhogy kellett. Érdemes volt, bár a miénkben elég sok a színes kép, és így izgibb volt. Egyszer mindenképp megérte.
2011. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, csak részleteket.

Amikor tanultunk róla, én ellenálltam.


Folyamatban van az olvasása, de ezt különben sem lehet úgy olvasni, mint egy regényt, hiszen a nyelvezete is régies (Károlyi-féle), meg emészteni is kell a szöveget.

2011. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szintén gyerekbiblia, de abból is csak részleteket, meg a képeket nézegettem, és amikor anyukámtól megkérdeztem, ő elmondta a történeteket. Kicsi voltam, sajnos nem sok mindenre emlékszem, de biztos fogok még olvasni belőle ha nem is az egészet, részleteket biztos. :)


13L

2011. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!