Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kissé túl nyálas az egész sztori, meg a szereplői és nem értem miért van odáig érte annyi lány. Még a konfliktus helyzetek sem olyanok, hogy komolyan lehessen venni őket... Azt a magyarázatot sem értem az én kérdésemre (miért szeretik tinilányok milliói?), miszerint Edward, a tökéletes "félisten" egy egyszerű Bellába szeret bele, mert észre sem venné Bellát, ha nem lenne különleges! Értem ezalatt azt a képességét, hogy nem hatnak rá a képességek (xD). Ugyanis Edward a legelején keresztül néz a lányon, csak az üt szöget az apró agyában, hogy nem hallja a lány gondolatait! Tehát, hogy ha Bella nem lenne (a tévhittel ellentétben!!!) KÜLÖNLEGES, nem lenne Twilight saga sem! Csajok! Térjetek már magatokhoz!!
2011. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 A kérdező kommentje:

Tökéletes férfi mellett én selejtnek érezném magam, a tökéletes férfi ne létezzen, mert tökéletes férfi sem létezik :)


Visszatérve az Alkonyatra, pont ezért a túl tökéletes "pasiért" illetve a rossz tulajdonság nélküli vámpírok miatt nem fog meg a sztori...

Anne Rice Interjú a vámpírjában ahol Louis szintén megpróbál állati véren élni, hasonló elvek alapján, és meg is szenved vele....

Vagy Jeannie Frost Cat és Bones vámpírvadász sorozatában, ahol a vámpírok képesek befolyásolni az emlékeket, és az emberekből nem szívnak ki annyit, hogy bajuk legyen tőle (elvégre egy vámpír gyomra se lehet sokkal nagyobb 4-5 liter vér nem fér bele, és fél liter vérveszteség, még nem halálos) A vámpírok itt is szuper erősek, de az átváltozáskor vérszomj rohamok jönnek, melyek ölésre kényszerítik őket...vadul szeretkeznek, és nem szűzieskednek köteteken át...ugyanakkor méltóságukat nem vesztik el...sőt talán vonzóbban is lesznek...emberibbek, mert hibáznak, mert szexelnek, mert eszik, amit enniük kell...mégis jobbak az embereknél, de nem az önmegtartóztatás miatt, vagy mert még azt is sajnálják hogy világon vannak, hanem mert a többszáz év alatt, azért ragadt rájuk valami a koszon kívül...

Szerintem a vámpírok fő vonzereje pont az évszázados bölcsességük lehet...és nem az hogy önmagukat, hogy tudják utálni, és megsajnáltatni az olvasóval...

2011. aug. 15. 21:31
 3/90 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.. de nekem ott kezdett betelni a pohár, amikor kiderült, hogy mindegyiknek van különleges képessége is (főleg a 4. végén esik túlzásba). Meg az, hogy az embereket jobbára szerencsétlen, nyomorék hülyéknek ábrázolja, és minden utat kategórikusan lezár, ahol nekünk is lenne esélyünk legyőzni őket... ez így unalmas és nekem sértő is. Egy embernek nehéz, de igenis le tud győzni egy vámpírt! De itt... jaj, a bőre kemény, jaj szupererős, szupergyors, mérgező, csábító... ez nekem túlmagyarázás.


(a Pitch Blackben is milyen boldogító volt, amikor az egyik lényt Riddick kézzel ki tudta nyírni, csak mert tanulmányozta kicsit az anatómiájukat.. :)))

2011. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 A kérdező kommentje:
Azt a részét nem értem hogy ha ennyire nem tudunk ellenük mit tenni emberként, és semmilyen más hatás se válik be ellenük, mint pl a napfény sok történetben, akkor hogy lehet hogy a világot még nem uralják a vámpírok szolgasorba tartva az embereket? És egyáltalán miért bujkálnak az emberek azaz a kaja elől, aki, ha tud róluk, ha nem, úgyse tud mit tenni ellenük...felesleges a titkolózás...
2011. aug. 16. 15:58
 5/90 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez teljesen igaz. Én még ott fogtam a fejem, hogy istenem mekkora baromság, ahol (asszem a második kötetben), maga a volturi, ami úgy ellenzi az emberek eltűnését, egy, sőt nem is egy, egész turista csoportot zabál fel -.-" egyetértek azzal is, hogy a negyedik könyv végén tényleg túlzásba esik az írónő a "szupererőket" illetően... És azt sem értem, hogy a főhősnőnek miért pont egy műmájar mártír kell?! xDD
2011. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen egyetértek.

Edward túl jónak van ábrázolva. Direkt, hogy midnenki őt szeresse. De pl Mike szegény, egy nyomoréknak van beállítva. Pedig egy helyes tinisrác. HIBÁKKAL, nem tökéletes testtel...

Nem tudom, észrevette-e valaki, de nekem szemet szúrt:

Eclipse vége, Edward letépi Victoria fejét. A filmben oylanoknak vannak megcsinálva a vámpírok, mitnha kristályból lennének. Szóval Steph is valahogy így képzelte el. de itt egy kis hiba: Breaking Dawn, Bella első vadászata. idézem " a hasamban blugyog a vér" nem biztos, hogy ezt a szót használtaa, de ha jól emlékszem ez volt. Tehát van hasa? Tehát hol folyik le a vér a hasába, ha a nyaka is gyémántos cuccból van? :D


A csillogó bőr, a pusztíthatatlanság és a mártírság rég nem vámpírtulajdonság. És Bella drága rájött, hogy Edwörd vámpír. Nagyszerű.

És az, hogy Bellát szörnyen esetlennek ábrázolja, és mégis így szeret belé Edward... egy normálisan gondolkozó lánynak hatalmas kisebbségi komplexust jelentene.

Aztán ott van, hogy Edward és Jacob is szerelemsek Bellába. Amikor Bella egy szürke kisegér? Hát pedig tényleg nem az.


A Volturinál már én is kiakadtam. Hogy a francba nem unják ezek szét a fejecskéjüket? :D

És oké, hogy Alice látja a tőzsdemozgásokat, de mégis, honnan van ennyi pénzük?! Ha uyge nem lopnak, csalnak, mert ők ilyen áldott jó lelkek.


A Vámpírnaplókban lévő vámpírok szerintem a dracula-félék és a Twilightosak tökéletes keveréke. Igaz Stefan tiszta Edward... De pl. Damon kellőképpen jószívű, kedves. De ugyanakkor ha kell, hidegvérű gyilkos.


Hú, de sokat írtam, emberek. Bocsi :)))

14/L

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
100%

Van az a film-paródiája, valami vámpír-szívás, vagy hasonló... és abban baromi jól megfogalmazták az egyik leggázabb hibát, amit csak az írónő (nyilván saját komplexusára kivetítve) leír:


"Hé te aztán nagyon frigidnek és unalmasnak látszol... akarsz randizni???"


Nem tudom, hogy ő mikor és hova járt középsuliba, de nálunk (és szerintem kb mindenhol) ha valaki tök savanyú, meg kuka, és folyton elvonul mindenkitől, akkor abba nem az összes fiú szerelmes lesz, még ha csinos is, hanem kiközösítik vagy jobb esetben levegőnek nézik... Az a csaj a fimben EGYETLEN EGYSZER nem mosolygott, haláli volt, hogy mégis mindinki azonnal őt akarja... :)))

2011. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én sem értem, hogy miért kell MINDENKINEK Bella, már rögtön az első napon? Még a csajok is féltékenyek rá és vele akarnak barátkozni, na de miért? Valaki válaszoljon nekem erre :OO
2011. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:

Utolsó ez is igaz...tényleg az összes diák rögtön befogadta elhívták magukkal stb. ezt a részét mondjuk még el tudom képzelni...de ha azt hogy a vidám társaságból a kis savanyú szürke, és az érinthetetlen társaságból az érinthetetlen szikla pont összejöjjön nehezen...a párok általában attól működnek, hogy az egyik kezdeményezőbb...



Másrészt amit még írtatok, hogy Bella a netről olvasott cikkekből kideríti, hogy Edward egy vámpír, pedíg az Alkonyat nem teremtett külön világok, a mi világunk és mi korunk amerikájában élnek, és a neten megtalálja ugyan a hideg bőrt, meg hasonlókat, de az nem nagoyn volt benne a sztoriban, hogy Bella pulzust ellenőrzést tartott volna...a neten még sokszor írhatják a tükörkép hiányát...na most még ha egy ilyet beleszőnek, és Bella észreveszi, hogy Edwardnak nincs tükörképe, akkor azt mondom, hogy sima ügy a lebukás, de csak mert esős helyen laknak, és napfényben kirándulnak...ja és a bőrük hideg még nem túl nagy lebukásveszély...


Egyébként a paródia címe Vámpíros film rég meg szeretném nézni, ugyanis DVD-n már megvettük :)

2011. aug. 17. 14:40
 10/90 A kérdező kommentje:

Akkor utolsó előtti, közben jött még egy válasz :)

Egyébként valószínűleg az írónő önmaga személyiségét alkotta meg egy olyan világban ahol ő maradhatott visszahúzódó, ugyanakkor mártír, és még rajonganak is érte...

2011. aug. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!