Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan fejleszthetném magam?

Hogyan fejleszthetném magam?

Figyelt kérdés
Nagyon jó történeteket tudok kitalálni, de valahányszor papírra próbálom őket vetni a megfogalmazás nem sikerül valami jól. Rengeteget olvasok azt hittem nem lesz ilyesmivel gond, de mégis van. Hogyan fejlesszem magam ilyen téren?
2011. aug. 19. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt. tervezd meg részletesen, mit akarsz leírni. tervezd meg az összes karaktert. írj mindegyikről 1-2 oldalas fogalmazást, milyenek, kik ők. aztán ugyenígy fogalmazásokat mindegyik viszonyáról. tehát milyen kati és panni, panni és lujza, lujza és máté, máté és kati viszonya.

írj arról is fogalmazást, a arakterek mit képviselnek, milyen az érzelemviláguk. tervezd meg a helyszíneket. képzeld el filmként. olvass olyan könyveket amik nagyon választékosan, nagyon jól írják le, mi is történik (pl Vágy és vezeklés, Büszkeség és balítélet)... vegyél magad elé egy mondatot. mondjuk hirtelen találj ki egyet: Elize kiment a konyhába, és közben érdekes gondolatai támadtak.

próbáld meg úgy leírni, hogy ezzel az egy mondattal annyit mondj, amennyit akár egy oldal alatt is le lehet írni. Eliza gondolatai megállíthatatlanul kavarogtak. A lány fejében kusza elképzelések születtek, miközben kiment a konyhába.

Írás közben hallgass zenét, ami inspirál. Írok néhány példát, nekem mitől jön meg az ihlet, én "mire írok":

Büszkeség és balítélet filmzene

Egy gésa emlékiratai filmzene

Amélie csodálatos élete filmzene

Hölgyek levendulában filmzene

2011. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2011. aug. 19. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nekem sokat segített, meleg, sőt, forrón ajánlom!


[link]

2011. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!