Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvet keresnék, mert...

Egy könyvet keresnék, mert elfelejtettem a címét?

Figyelt kérdés

Egy kétkötetetes olvasmányt keresek, sajnos elfelejtettem a címét. Régen csak elkezdtem olvasni az első kötetet nem sokáig jutottam egyéb okok miatt. Horgászokról/halászokról szól (inkább utóbbiról), akik a tengeren vannak (talán kalózok is megjelennek?!). Emlékeim szerint szerzője angol, mindkét kötet 300 oldal körül volt, tehát nem annyira vastagok.

Valaki ha netalántán ráismerne el tudná mondani a címét?


Hálás lennék.


2011. szept. 8. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit közelebbit ! Ez több száz könyvre ráillik. ( Hogy hány kötetes volt az nem számít, mert ahány kiadó annyi féle )
2011. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hátha kiadón keresztül eszébejut valakinek. Mindkét kötet határozottan szürke színű volt és mindkettő régebbi kiadású.
2011. szept. 9. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondtam volna China Miéville Armadáját (azt is két kötetben adták ki), de az Agave kiadásában azok határozottan kék és piros könyvek, illetve nem régi kiadás. Bár ott nem halászok, hanem kalózok.

Tulajdonképpen a Moby Dickre is ráhúzható lehet ez a leírás, nekem ugyan egykötetes szürke példányom van belőle (és erősen meghúzott verzióban található meg), de az angol paginaszám alapján (822?) simán lehet kétszer háromszáz közeli oldallal két kötetben kiadni. Azonban Melville amerikai, még véletlenül sem szokták angolnak tituálni. (Hogy ezek a nevek mennyire hasonlóak... egyszer viccből egyszerre olvastam Melville-t, Miéville-t és Merle Maleviljét.)

2011. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!