Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Könyvkiadás külföldön? Hogyan?

Ha van egy megírt könyvem, akkor lehetséges-e, hogy lefordíttatom valahol angolra és elküldöm egy külföldi, mondjuk angol kiadóhoz? Van esély rá, hogy foglalkoznak vele, vagy egyáltalán nem? Lehetséges-e egyáltalán ez, vagy valami hasonló dolog? Mert M.o-n nem tudom, mennyi esélye van egy elsőkötetes írónak :/

2011-09-18 20:21  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Szerintem magyarországon is van és olcsobb is.
Szerintem ha magyarul megírtad akkor magyarországon fuss be vele. Majd ha itt van eladás pozitív vissza jelzés akkor keress egy jó managert aki irányítja tovább.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2011-09-18 20:24 Privát üzenet
Az első válaszoló jól mondta, de nem amanger, hanem ügynök. :) Az íróknak ügynöke van, aki ezeket intézi.
Sokkal nagyobb az esélye, hogy ebben a pocsolyában fuss be, és sokkal olcsóbb is (vegyük mindjárt azt, hogy nem kell fordítani), mint külföldön. Ha olyan jó, hogy kint is megjelenhet, általában van olyan jó, hogy magyarul is lenne esélye, ritka kivételektől eltekintve (pl. kis helyi magyar kulturális képviselet adja ki, mondjuk Kanadában).
Ha itthon esélytelennek érzed/látod, kint még inkább az. De ha mindenképpen a külföld vonz, kínai/japán piac, hajrá. Az a legnagyobb felvevő, ha ott sem (minőségi rosta magas, meg a kulturális különbségek, de ugyebár te kuriózum lennél), akkor sehol.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2011-09-19 00:00 Privát üzenet
*manager
(Nem tudok már írni sem.)

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2011-09-19 00:00 Privát üzenet
Én szurkolok mindenkinek aki írásra adja a fejét, de először itthon próbáld meg szerintem... ha itt nem "futsz be vele" akkor keress valami rendes állás :D És azért szerintem arra is jó figyelni hogy ha kiadják a műved, akkor milyen kiadó.. célozgatás nélkül (ULPIUS) :D pl kifejezetten gagyi, a ponyvregényeketadja..eszembe sem jutna bármit venni tőlük.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2011-10-05 06:29 Privát üzenet
bocsi..azért vannk ott komoly arcok (de nem azok akiket hírdetnek) :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2011-10-05 06:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
Mindenképpen itthon próbálom meg előbb, és mindenképpen nézek "rendes" állás után is :D hát, az Ulpiusról tudok jót is, rosszat is, nekem kicsit semleges, igazából :/

# 6/6Időpont 2011-10-07 11:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha írtam egy regényt és külföldön szeretném kiadni hogy kezdjek hozzá? Itthon nem akarok kiadatni, amerikára gondoltam illetve német nyelvterületre hollandia németország
Ki ez a lány? (könyvkiadás, könyvírás téma)
Hogy is menne ez? (könyvkiadás)
Mennyi az esélye annak, hogy egy magyar író könyvét külföldön is kiadják?
Stephenie Meyer könyve a The short second life of Bree Tanner mikor jelenik meg magyarul? Mert azt tudom hogy külföldön Június 5. -én.
Mi tesz szerintetek egy könyvet sikeressé, best sellerré, külföldön?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu